Kayseri’de ilginç olay! Sandığa gitmiyorlar

Sarız

Haber: Şeref KAHRAMAN / Kayseri ili Sarız ilçesi Tekneli Köyü Şimdi Mahallesi sakinleri seçimi boykot ederek oy kullanmama kararı aldılar. Yüz yıla yakındır burada yaşayan köyün ileri gelenleri tapularının verilmediği gerekçesiyle sandığa gitmemeye karar verdi.

Sarızlı Şeref Kocakaya sosyal medyadan yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Kayseri Sarız Tekneli Köyü Şimdi mahallesi 2354 oydan köyde 206 oy kalmış ve tarihi köyün tapularının hala verilmemiş olması dolayısı ile köyün ileri gelenleri seçimi boykot ederek oy kullanmama kararı almışlardır. 

Dünya Avşarlar Derneği olarak da bir çok kez dile getirilen bu önemli sorunun hala çözülmemiş olması ve gereken adımların atılmaması dolayısı ile büyüklerimizin kararına saygı duyuyor bu işin kısa zamanda çözülmesi için gerekli çalışmaların ivedi bir şekilde yapılmasını istiyoruz. 
Yüz yıla yakındır aynı bölgede yaşayan akrabalarımızın tapularının verilmediği gibi hali hazırda üç beş dönümlük tarlalarını kaybetmekle karşı karşıya kalmışlardır. Mera olarak yazılan yerlerin de asıl sahiplerine verilmesini istiyoruz.
Dağlık ve kırsal bölgede yer alan Sarız ilçesine çok yakın olmasına rağmen Kayseri’nin en mağdur bölgelerinden biri olan ilçemiz ve köyümüze gerekli hassasiyetin gösterilmesini arzu ediyoruz.
Ümit ediyoruz ki yetkili merciler gerekli hassasiyeti gösterip gerekeni yapacaklardır. Tabi bu saatten sonra vaatler para etmiyor. İcraat yapacak yaptıracak yetkilileri istiyoruz.”

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar