Sarız Kadın-Çocuk Evi yenilendi - Kayseri Deniz Postası

Belediye

Sarız
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Sarız’da Kadın-Çocuk Evi, kent merkezine ihtiyaçlarını karşılamak için günü birlik gelip kalacak yeri olmayan kadın ve çocuklara yenilenen yüzüyle misafirhane kucak açıyor. Sosyal donatısıyla beş sene içinde çok sayıda ailenin sıcak yuvası oldu.

 

Sarız Belediyesi, günübirlik ihtiyaçlarını karşılamak için kente gelen ve kalacak yeri olmayan kadın ve onların çocuklarına kucak açan misafirhaneye desteğini sürdürüyor. Özellikle Avrupa’nın bazı ülkelerinde yaygın örnekleri bulunan ve Türkiye’de Sarız’da, İlçe Belediyesi tarafından oluşturulan “Kadın-Çocuk Evi”, günübirlik ihtiyaçlarını karşılama için gelen kadın ve onların çocuklarına kapılarını açıyor.

Birkaç ailenin günü birlik kalmasına olanak sağlayan ‘Sarız Belediyesi kadın ve çocuk evi’ son 5 sene içerisinde ilçe merkezine galipte kalacak yeri olmayan yüzlerce ailenin sıcak yuvası oldu.

Sarız Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partili Başkanı Ömer Faruk Eroğlu’nun talimatıyla daha önce kurulan ve geçtiğimiz günlerde yeniden dizayn edilerek sosyal donatıya kavuşan İlçedeki kadın ve çocuk evi yeni yüzüyle daha güzel oldu. Yenilen kadın ve çocuk evini ziyaret eden Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, İlçedeki bu örnek hizmet anlayışının daha da gelişmesi dileğinde bulundu. Başkan Eroğlu, Sosyal Belediyecilik ilkesinden hareketle her zaman kadınların, çocukların ve yardıma ihtiyaç duyan kişilerin yanında olduklarını, bu tür yerlerin güzel hizmetler vermesi konusunda elinden gelen her şeyi yapacağını da sözlerine ekledi. Kurumsal

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım