Silifke’de Sarız Pazarı

Sarız

Sarız Belediyesi, Silifke İlçe Belediyesi tarafından bu yıl 43’ncüsü düzenlenen Uluslararası Silifke Kültür Festivaline katıldı. 

 

Mersin’in Silifke İlçe Merkezinde bu yıl 43’ncüsü düzenlenen Uluslararası Kültür Festivalinin yeraldığı “Türkmen Güzeli Parkı’nda” açılan “Kadın El Emeği Pazarı’na” Sarız İlçe Belediyesi de katıldı. Sarızlı Kadınların beceri, birikim ve göz nuruyla ürettikleri eşyaları Silifke kültür festivalinde açılan "Kadın El Emeği Pazarı",nda sergilendi. 

Bu yıl 43’ncüsü düzenlenen Uluslararası festivale Ev sahipliği yapan Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, yaptığı açıklamada, belediye olarak bu yıl 43’ncüsünü düzenledikleri Uluslararası Silifke Kültür Festivaline ilgi gösteren ve katılımlarıyla renk katan, katılımcı belediyelere teşekkür etti.

“KADINLARIMIZIN EKONOMİK VE SOSYAL HAYATA KATILMALRI ÖNEMLİ”

Silifke İlçe Belediyesi tarafından düzenlen Festivale katılımlarını çok önemsediğini ifade eden Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu ise şunları söyledi, ”Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı olarak, İlçede cinsiyet eşitliği temelinde, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımıyla özgürleşmesini sağlamaya yönelik projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda , “Silifke belediyemiz tarafından organizasyonu yapılan ’Kadın El emeği Pazarı’na katılarak İlçemizde üretilen çeşitli eşyaları tanıtma ve Pazar imkânı bulduk. Öncelikle Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut beye ve çalışanlarına teşekkür ediyorum, böylesi bir Organizasyonun gerçekleştirmiş olmalarından dolayı. Kadınlarımız el emeği, göz nuruyla ürettikleri ürünlerini değerlendirerek kazanç sağlayabilecekler. Böylece aile bütçesine katkı sağlayıp, ekonomik özgürlüklerini kazanacakları bir pazar imkânı bulacaklar. Bugün burada üreten hanımlarımızın marifetlerini gördük. Hepsinin emeklerine ellerine sağlık. Çok güzel ürünler üretmişler. Hanımlarımız ürettikçe arz ve talepte oldukça bu çalışmalar devam edecektir, kadınlarımızın ekonomik ve sosyal hayata katılmaları, aile bütçelerine katkı sunmaları çok önemli” dedi.  (Kurumsal)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar