Sarız Bahar Şenliği Yapıldı

Sarız

Sarız Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İlçe Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sarız Bahar Şenliği yapıldı. 

 

Festivalin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökhan Türkdönmez, bölgeye dışarıdan gelen insanların en çok görmek istediği yerlerin başında Sarız’ın geldiğini söyledi. 

Türkdönmez, pek çok kilim dokumacılığı ve el sanatlarının bulunduğu ilçenin, tarihi, tabiatı, insanıyla herkese yaşama sevinci verdiğini, kültürel zenginliğin olduğunu dile getirdi. 

 "İlçenin yaşanabilir potansiyelini artırmak önce bize düşüyor"

Sarız Belediye Başkan Yardımcısı Adil Yılmaz’da ilçenin kültür, tarih, tarım ve hayvancılık üretim merkezi olduğunu belirterek, bu potansiyelinin yeterince tanıtılamadığının da bir gerçek olduğunu söyledi. 

Yılmaz, bu potansiyeli gün yüzüne çıkarmak için Sarız’daki tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri gerek iç gerekse dış turistlerin tanıması adına bir çaba içerisinde olduklarını ifade etti. 

İlçe’nin, Kayseri’nin doğuya açılan kapısı olduğunu dile getiren Yılmaz, "Elbette ki ilçemize de üretilen özellikle el dokuması kilim ve diğer faaliyetlerden elde edilen ürünlerimizin, tanıtım noktasındaki en önemli görev Sarız Belediyesi olarak bize düşüyor. Ancak tek başımıza bunu başarmamız mümkün değildir. Tüm sivil toplum kuruluşlarıyla, kamu kurum ve kuruluşlarımızın yanı sıra, devlet ve hükümet büyüklerimizle bunu gerçekleştireceğiz." diye konuştu. 

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle açılışı gerçekleştirilen etkinliğe, İlçe jandarma Komutanı Üsteğmen Mithat Çakar, CHP İlçe Başkanı İbrahim Konur, Belediye Başkan Yardımcısı Adil Yılmaz, mülki amirler ile vatandalar da katıldı.

Sarız İlçe Belediyesinin katkı ve katılımıyla gerçekleştirilen festival, 2 gün sürdü. (Kurumsal)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar