Güncel

Izgara Liste

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında örgüte ait Bank Asya’ya ABD’de bir okula bağış olarak 2013 yılında 242 bin 950 Amerikan Doları yatırdığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan Elmacıoğlu Şirketler grubu ortaklarından Nuh Elmacıoğlu örgüt üyeliğinden 8 yıl 9 ay hapis cezası ile tutuklandı. 

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde 12 yaşındaki erkek çocuğa farklı günlerde odun kırma bahanesiyle 5 ve 10 TL vererek cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 63 yaşındaki sanığa 13 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 168 bin lale kullanarak yaptığı Türk Bayrağı ile Dünyanın en büyük Türk Bayrağını oluşturma rekoruna imza attı. Son laleleri Vali Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik koydu.  400 metrekare büyüklüğündeki lalelerden oluşan Türk Bayrağı 461 kişi tarafından 13 saatte yapıldı. Vatandaşlar Cumhuriyet Meydanında bulunan bu eşsiz çalışmayı 23 Nisan’a kadar görebilecek.

RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, 533 Sayılı Torba Yasa kapsamında çıkarılan RTÜK’ün internet yayınlarını da denetlemesi düzenlemesi kapsamında, normal televizyon yayınlarında küfürlü ve müstehcen sahnelere uygulanan yasakların aynısının, internet yayınlarında da uygulanacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı 400 metrenin üzerindeki lale peyzajına vatandaşların ilgisi devam ediyor.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, iletişim merkezini gezdi ve gelen vatandaşlarla sohbet ederek çay ikramında bulundu.

Haber: Hülya DENİZ / Seçimlerin 24 Haziran'a alınmasının ardından gözlerin çevrildiği muhalefette sürpriz bir gelişme yaşandı. CHP, İYİ Parti'ye yönelik planını devreye soktu. CHP'den aralarında Kayseri milletvekili Çetin Arık’ın da olduğu 15 milletvekili istifa ederek, seçimlere katılıp katılmayacağı tartışılan İYİ Parti'ye katıldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Güneydoğu’daki vatandaşların terör örgütü PKK’nın vahşi yüzünü gördüklerini söyleyerek, "24 Haziran’daki seçimde Güneydoğu’dan çok farklı sonuçlar bekliyorum" dedi. 

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerin erkene alınarak 24 Haziran’da yapılacağını duyurmasının ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Faik Öztrak’ın Cumhurbaşkanlığı aday adayı olacağı iddia edildi. Milletvekili Öztrak’ın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme halinde olduğu öğrenildi.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuksuz yargılanan ve mahkemeye bu zaman kadar 63 FETÖ zanlısının ismini veren işadamı Ersin Kıranatlıoğlu, mahkemece 5 yıl hapis cezası aldı.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ihraç edilen ve 24 Temmuz 2016’da tutuklanan, 14 Şubat 2017’de mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Pınarbaşı İlçe Emniyet eski Müdürü, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 6 yıl 3 ay hapse mahkum edildi.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında Şükrü ve Aliye Boydak’ın kızı olan ve tutuksuz yargılanan Elif Bozdağ hakkında Cumhuriyet Savcısı ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Ankara Keçisi ürünü olan tiftiği tarihinin en yüksek fiyatından alacak. 2018 yılı tiftik alım fiyatını 20 TL olarak belirleyen Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Birliği, bu fiyatın son 25 yılda tiftiğe ödenen rekor fiyat olduğunun altını çizdi. 

Ekonomide yaşanan gelişmeler ile birlikte Türkiye’nin ekonomisini değerlendiren Prof. Dr. Sudi Apak, kredibilite sorununun yaşanmaması için Türkiye’de bir finans merkezinin olması gerektiğini vurguladı. 

Meysu Outlet Alışveriş Merkezi’nden alışveriş yapanlar kazanmaya devam ediyor, Murat Özdeniz sunumu ve Ahmet Şimşirgil söyleşi ve imza günü ile Fıat Egea ve 15 adet Gülsan Hediye Paketi sahiplerini buluyor. 

Uluslararası Final Üniversitesi Rehberlik Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Esin Şahin; "Üniversitemizin devletimize en önemli katkısı olarak iş garantisi vermemiz" dedi. 

 Eğitsel, Bilimsel, Yönetsel Konularda İş Birliği Yapılacak

KKTC Sanayi ve Ticaret Odalarıyla Kayseri Sanayi ve Ticaret Odaları ile bir konsorsiyum oluşturulması hedefleniyor. 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi İlçe sınırları içerisinde eğitim ve öğretim veren Sema Yazar Anadolu Lisesi’nin her ay öğrencilere yönelik düzenlediği Kariyer Günleri toplantısının konuğu olarak öğrencilerle sohbet etti. 

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.