20
Sal, Eki
4 Yeni Haber

Spor
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

SporadamlarikayseriYeni kurulan ve ilk resmi ziyaretini Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'ne yapan Kayseri Spor Adamları Derneği Başkanı Halim Demir ve Yönetim Kurulu üyeleri, Cemiyet Başkanı Veli Altınkaya’ya dernek hakkında bilgiler verdi.

 

Ziyarette konuşan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, Türk sporunun gelişmesi için çaba sarf etmiş, yokluklara rağmen aşkla ve şevkle işlerini yürüten spor adamlarının bir araya gelerek dernek kurmalarından mutluluk duyduğunu dile getirdi. Altınkaya, ''Bundan 30 sene evvel mesleğe yeni başladığım yıllarda maçları izlemek için çekilen sıkıntıları biliyorum. Tozlu sahaların yanında pişirilen köftenin kokusunu alarak, cebinde parası olmadan o insanlar, görevlerini aşkla, şevkle yaparlardı. Tabii Kayseri o günlerden bugünlere geldi. Tesisleriyle birçok manada epeyce bir mesafe katetti. Kayseri futbolundan kayağına, basketbolundan diğer branşlarına kadar sporun her türlüsünün yapıldığı bir şehir oldu. İnsan sağlığı şüphesiz her şeyin üzerinde geliyor'' dedi.

Altınkaya, önemli olanın, insanın sağlığı olduğunu vurgulayarak, ''Her yaştaki insanın yapacağı sporlar var. Kimi yürüyerek yapacak bu sporu kimi de tabii hocalarının belirleyeceği aktiviteleri gerçekleştirecek. Bunu yapacak olanlar da spor adamlarıdır. Zaten cemiyet olarak Spor Adamları Derneği ile iç içeyiz ve onların yapacakları faaliyetleri destekleyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

HATIRA ORMANI OLUŞTURACAKLAR

Kayseri Spor Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halim Demir ise, Kayseri Spor Adamları derneği çatısı altında efsanevi  denecek ölçülerde spora hizmet etmiş adamları bir çatı altında toplamak için derneğin 2013 yılında yeni kurulduğunu kaydetti.

Demir, ''Dernek üyelerimiz, tüzüğümüzde bulunmamasına rağmen bir Hatıra Ormanı oluşturmak istiyorlar. Bu çok güzel bir öneri ve bunu gerçekleştirmek istiyoruz'' diye konuştu.

 

Gezginci Marco Polo’nun bir zamanlar ‘Konya-Kayseri arasında yolumu kaybettim” dediğini hatırlatan Demir, ‘Nereye gitti bu ağaçlar’ diyerek, Evliya Çelebi’nin de bir hatırasından cümle sarfetti: “Erzurum’dan kalkan bir sincap İzmir’e ayağı yere değmeden gelirdi” 

150 ÜYESİ BULUNUYOR

150 üyesi bulunan dernekte Vahdi Elbaşı, Faruk Hasetçi, Erdoğan Ayata, Hasan Ali Kilci, Recep Mamur, Hüseyin Akay, Oktay Ensari gibi Kayseri’nin çok ünlü isimlerin olduğunu belirtti.

Demir, şehri futbolda Spor Toto Süper Lig'de temsil eden Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor taraftarlarına da seslenerek, ''Biz hem Kayserisporumuzu hem Erciyessporumuzu hem de diğer amatör sporlarımızı çok seviyoruz. Seven insan sevdiğine toz konmasını istemez. Biz de sevdiğimiz takımlarımızın puan tablosundaki yerlerine bakıp onları yalnız bırakmayalım. Hep destek olalım, sevgiyle ve hoşgörüyle kucaklayalım. Ayrıca, tribünlerde maç izlerken yanımızda, sağımızda, solumuzda, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız var. Kötü tezahürat yapmayalım. Atalarımız, 'Dalından kopan yaprağın kaderini rüzgar tayin eder' demişler. Biz de çocuklarımıza sahip çıkalım, iyi bir eğitimle ve sevgiyle onları yetiştirelim. Onlara kötü örnek olmayalım'' dedi. [Haber/Foto: Şeref Kahraman]

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar