Ünlü Sanatçı Orhan Hakalmaz'dan Erciyes Organ Nakli Vakfına Destek - Kayseri Deniz Postası
06
Çrş, Tem
33 Yeni Haber

Magazin
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Türk Halk Müziği Sanatçısı Orhan Hakalmaz, konser vermek için geldiği Kayseri’de Erciyes Organ Nakli Vakfı’nı ziyaret etti.


Vakıf Başkanı Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen ünlü sanatçı, organ bağışı ve organ naklinin önemine dikkat çekerek, “Organ bağışına karşı duyarlı olmalıyız. Organ bağışının toplumsal bir sorun olmasının önüne, ancak, organ bağışı yaparak geçebiliriz. Organ bağışı bir vatandaşlık görevi gibi algılanmalıdır” dedi.

Vakıf Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’dan Kayseri’de yürütülen çalışmaları hakkında bilgiler alan ünlü sanatçı Orhan Hakalmaz, çok sayıda insanımızın organ yetmezliği hastalığının pençesi altında acı içinde yaşadıklarına dikkat çekerek, organ bağışı konusunda yapılacak tüm çalışmalara gönüllü olarak katılmaya hazır olduğunu söyledi.

Türk Halk Müziğinin ünlü sanatçısı Hakalmaz, bundan böyle bütün konserlerinde, organ bağışı ve nakli konusunda dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla mesaj vereceğini ve bu yolla organ bağışı çalışmalarına destek vereceğini kaydetti.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım