27
Pz, Eyl
8 Yeni Haber

Top Stories

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve Anka Vakfı işbirliği ile düzenlenen, 'Anka Vakfı 2'nci Açık Hava Heykel Yarışması' sonuçlandı.

Türkiye genelindeki müze sayıları 467’ye ulaşırken, 2018 yılına oranla müze sayısının 16 adet arttığı kaydedildi. Bu müzelerin de 199’u Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yer alırken, 268’inin özel müze kategorisinde yer aldığı saptandı. Ayrıca Bakanlığa bağlı müze ve ören yerlerini ziyaret oranları da 2019 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 24,4 artarak 35 milyon 38 bin 417’ye ulaştı.

Haber: Rumeysa Şafak / Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı verilere göre, Türkiye genelinde müze sayısı 2019 yılında %3,5 oranıyla 16 artarak 467'ye ulaştı. Bunların 199 tanesi Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, 268 tanesi ise özel müze kategorisinde yer aldı.

KAYSERİ'de, 1988 yılında baraj kalıntıları arasında yapılan kurtarma kazılarında çıkarılan Hitit dönemine ait baraj kitabesi restore edildikten sonra müzede sergileniyor.

Haber: Şükrü Gündüz / Kültür ve sanat adına yapılan çalışmaların sergilendiği Kayseri Altın Çınar Film Festivali, her sene olduğu gibi bu yılda pandemi kuralları dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etti. Rektör Çalış, ziyarette yaptığı açıklamada “Üniversitemiz ile Müze arasında bundan sonra her bakımdan yeni işbirliği imkânları sağlamak için önemli adımlar atacağız” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar