19
Sal, Oca
40 Yeni Haber

Top Stories

KAYSERİ'de 1948 yılından bu yana kazı çalışmalarının sürdüğü 6 bin yıllık Kayseri Kültepe Kaniş-Karum Ören Yeri'nde bu yıl yeni bilgilere ulaşıldı. Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu, "Bu sene yaptığımız çalışmalarda Kültepe’de ciddi bir krallık ve otoritenin varlığını tespit ettik" dedi.

 KAYSERİ'de 1948 yılından bu yana kazı çalışmalarının sürdüğü 6 bin yıllık Kayseri Kültepe Kaniş-Karum Ören Yeri'nde 4 bin 200 yıllık olduğu belirlenen mezar küpü bulundu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu, "Bulmuş olduğumuz küp yaklaşık 4 bin 200 yıl önce kullanılmış, mezar küpü. Bulduğumuzda gömü vardı" dedi. 

Kayseri Devlet Tiyatrosu yeni sezonda ‘Taş Bademleri’ adlı oyun ile perdelerini açtı. İlk oyunu eşi Necmiye Büyükkılıç ile birlikte izleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Makarr-ı evliya, makarr-ı ulema dediğimiz veliler ve âlimler şehri olan Kayserimizde Devlet Tiyatrosu yeni bir zenginlik, yeni bir güzelliktir” dedi.

 KAYSERİ'nin İncesu ilçesinde, definecilerin tahrip ettiği Rum Aziz Eusthatios Kilisesi yürütülen restorasyon çalışması ile turizme kazandırılacak. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, "2 yıl içinde kilisenin tamamen restore edilerek turizme kazandırılmasını sağlayacağız" dedi.

Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 29-31 Ekim tarihlerinde gerçekleşen 8. Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nde Altın Çınar Ödülleri sahiplerini  buldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle, Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından düzenlenen Kayseri Altın Çınar Film Festivali sinemadan aldığı ilhamla yeni normale uygun bir biçimde ‘çevrimiçi’ olarak 8. Kez sinemaseverlerle buluşacak.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar