11
Pz, Nis
12 Yeni Haber

Top Stories

Türkiye’nin 37 ilinde faaliyetlerine devam eden 65 fotoğraf derneğin çatı kuruluşu ve kısa adı TFSF olan Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, TFSF Yönetim Kurulu tarafından “2020 TFSF ÖDÜLÜ” sahipleri belli oldu.

Büyükşehir Belediyesi Kayseri Bilim Merkezi’ne, Denizli ve Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından teknik gezi düzenlendi. Heyet, burada kendi şehirlerinde kurulması planlanan bilim merkezleri için tecrübe ve bilgi edindi.

KAYSERİ'li Gazeteci- Yazar Çetin Agaşe'nin Hocalı Katliamını kaleme aldığı yeni eseri 'Katliam Çocukları', Hocalı Katliamının yıl dönümünde Kayseri Gazeteciler cemiyetinde düzenlenen törenle tanıtıldı.Gazeteci- Yazar Çetin Agaşe'nin kaleme aldığı 'Katliam Çocukları' kitabı Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen programla tanıtıldı. 

KAYSERİ'de 1948 yılından bu yana kazı çalışmalarının sürdüğü 6 bin yıllık Kayseri Kültepe Kaniş-Karum Ören Yeri'nde bu yıl yeni bilgilere ulaşıldı. Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu, "Bu sene yaptığımız çalışmalarda Kültepe’de ciddi bir krallık ve otoritenin varlığını tespit ettik" dedi.

 KAYSERİ'de 1948 yılından bu yana kazı çalışmalarının sürdüğü 6 bin yıllık Kayseri Kültepe Kaniş-Karum Ören Yeri'nde 4 bin 200 yıllık olduğu belirlenen mezar küpü bulundu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu, "Bulmuş olduğumuz küp yaklaşık 4 bin 200 yıl önce kullanılmış, mezar küpü. Bulduğumuzda gömü vardı" dedi. 

Kayseri Devlet Tiyatrosu yeni sezonda ‘Taş Bademleri’ adlı oyun ile perdelerini açtı. İlk oyunu eşi Necmiye Büyükkılıç ile birlikte izleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Makarr-ı evliya, makarr-ı ulema dediğimiz veliler ve âlimler şehri olan Kayserimizde Devlet Tiyatrosu yeni bir zenginlik, yeni bir güzelliktir” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar