13
Pzt, Tem
2 Yeni Haber

Top Stories

KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından her yıl seçilen ve Türkiye Mimarlık Yıllığı’nda yer almaya hak kazanan 'en prestijli 40 proje' arasında restorasyonu Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan Kayseri Kalesi ve Müzesi’nin de yer aldığını açıkladı.

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Meslek, Edindirme Kursları (KAYMEK) kursiyerleri tarafından üretilen el emeği göz nuru ürünler kursiyerlere gelir sağlaması amacıyla internet üzerinden satışa sunulacak.

Melikgazi Belediyesi korona virüs sürecinde, uzun süredir evlerinde kalan vatandaşlara moral olması için "Arabalı Sinema" etkinliği başlattı. Köşk Mahallesi'ndeki etkinlik alanına arabalarıyla gelen seyircilere Alper Çağlar'ın yaptığı aksiyon, savaş ve dram filmi olan "Dağ-2" filmi dev ekrandan izletildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin planlı çalışmaları sonucu Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi’ne eklenen Koramaz Vadisi bilim insanlarının ilgisini çekiyor. Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’nden bir grup öğretim üyesi, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kayseri’nin eşsiz değerlerinden Koramaz Vadisi’nde incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm faaliyetlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla, turist rehberliği hizmetinde uyulması gereken kurallara ilişkin genelge yayımladı. Buna göre; turist rehberleri, tur boyunca kuralına uygun tıbbi maske kullanıp, sosyal mesafe kurallarına uyacak.

KAYSERİ'de, belediyeye ait 3 kütüphaneye koronavirüs tedbirleri kapsamında ultraviyole (UV) ışınları yayan cihaz yerleştirildi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar