-reklam-

Grsel Atasuuuİnsan oğlunun maddi ve manevi olarak ürettiği, yarattığı her şey, nesilden nesile aktarılan; gelenekleri, görenekleri, dili, dini, edebiyatı, giyimi, yemekleri ve tek mirasıdır kültür.

bayramdalmazİsrail Gazze'de yine katliam yaptı. 48 saatte 13 Filistinli şehit edildi. Bu son saldırılarda ilginç olan detaylar vardı. İsrail askerleri uzun bir aradan sonra ilk kez Gazze'ye karadan girdi. İsrail'in katliamlarına Filistinlilerin verdiği yanıt da tam anlamıyla bir meydan okuma olarak algılandı.

AzimdenizSağcı solcu dediler olmadı, alevi Sünni dediler olmadı, Kürt Türk dediler olmadı, Son oyun devrede Atatürk ilah mı değil mi? Dikkatli olmakta fayda var, bu oyun tutar.

alisukrutuncelAvrupanın, bilim ve teknolojide rönesansın fırsatlarını yakalayıp gelişmeler yaşadığı yıllarda Osmanlı, don giymenin bid’at, matbaanın da kafirlik olduğunu tartışıyordu. Dinimizin, “İlmin Çinde bile gidip alınmasının gerektiği” konusundaki emri rafa kaldırılıp yobazlığın kol gezdiği Osmanlı yıkıldığında, ne köylerde okul, ne hastane, ne fabrikalar vardı. Cehalet ve fakirlik diz boyunu aşmış, yok olunmaya ramak kalmış iken bu milletin bağrından yetişen bir evladı, 1919 yılında Samsuna ayak basarak milletimizin asli cevherini ayağa kaldırmıştı.  Kimi yamyam, kimi Hindu, kimi bilmem ne belanın üzerimize çullandığı yokluk ve fakirlik dolu yıllarda dört bir tarafından yapılan saldırılarla yakılıp yıkılan bir devletin küllerinden yeni bir devlet doğmuş, büyük asker büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, naçiz bedeninin toprak olacağını ancak  kurulan cumhuriyetin ilel ebed payidar kalacağı müjdesi ile milletimize varlığı ile övünmeyi, çalışmayı ve kendine güvenmeyi yeniden öğretmişti.

bayramdalmazBazı öğrencilerin sınav kağıtlarına yazdığı cevaplar, gerçekten hayrete düşürecek cinsten. Aşağıda birazdan okuyacağınız cevaplar gerçekten ya öğrenciler gerizekalı, ya da çok ileri zekalı diyeceksiniz.

Grsel AtasuuuAnlatılması güçtür oğul, o ilk gençlik dünyamızın masal kahramanıydı. O her genç kızın düşlerindeki altın saçlı yiğidiydi. Ve biliyorduk onun bastığı kara toprakta otlar yeşerecekti. Anlatılması güçtür oğul! (Alıntı)

Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar