Kayserili Vatandaşlar Emekli Zammına Tepki Gösterdi! Kayserili Vatandaşlar Emekli Zammına Tepki Gösterdi!

Kayseri'de dün yaşanan taciz olayı sonrası siyasilerden peş peşe açıklamalar gelmişti. Bu konu hakkında açıklamalarını sürdüren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yabancı düşmanlığına dair sözlerine sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

'Vandallık Yapmak, Sokakları Ateşe Vermek Kabul Edilemez'

Kayseri'de dün Suriyeli uyruklu bir şahsın akrabası olduğu öğrenilen 5 yaşındaki bir kız çocuğuna taciz olayı sonrası halk soluğu sokaklarda aldı. Taş üstünde taş bırakmayan Kayseri halkı Suriyelilere ait olan araç ve iş yerlerine saldırdı. Yalnızca Kayseri'de değil tüm Türkiye'de büyük infial yaratan olay sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün açıklama yaptı.

Açıklamasında yabancı düşmanlığına değinen Erdoğan, "Kim olursa olsun insanların evlerini yakmak, vandallık yapmak, sokakları ateşe vermek kabul edilemez" diyerek Kayseri'de yaşanan olaylara tepki gösterdi.

'Kayseri'de Sahada Yaşanan Tahrikler Karşısındaki En Önemli Engelleyici Güçtür'

Erdoğan'ın sözlerinin ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da sosyal medya hesabında paylaşım yaparak söylenenlere tepki gösterdi.

Özdağ paylaşımında, "Erdoğan Kayseri'deki olaylardan muhalefetin kullandığı dilini sorumlu tutmuş. Diğer muhalefet partilerinin bu konuda pek konuşmadıklarını göz önünde tutarsak kastının Zafer Partisi olduğunu anlamak zor değil. 13 milyonu aşan sığınmacı/kaçağın ülkeye girmesine izin vereceksin, onlara ayrıcalıklı muamele edeceksin, ekonomik kriz derinleşirken tepkinin artacağını bilmene rağmen önlem almayacaksın ve şımarttığın Suriyeliler, Türk polisine tacizciyi vermek istemeyip direnince çileden çıkan mahalle halkının ve Kayserililerin tepkisinin nedeni Zafer Partisi'nin kullandığı dil olacak. Zafer Partisi ilk günden bu yana ve bugün hala Kayseri'de sahada yaşanan tahrikler karşısındaki en önemli engelleyici güçtür" ifadelerine yer verdi.

'Kaçak Suriyelilerin Geri Yollanması Bu Saldırıları Tetikledi'

Yaşanan olayların sebebini uygulanan yanlış Suriye Politikası olduğunu söyleyen Özdağ açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Ortamı itina ile hazırlarsanız elbet istismar edecek FETÖ vs. dahil iç ve dış mihraklar olacaktır. Bakın 3 gündür Suriye rejimi ile ilişkileri iyileştirmek için Suriye ile yeni sınır kapısı açmanız üzerine Türk tırları ve tesislerine, sizin yıllardır beslediğiniz gruplar saldırıyorlar. El Bab’daki saldırılar bununla ilgili idi. Keza sizin Suriye’de Esat ile görüşme sürecini başlatabileceğiniz açıklaması ve Gaziantep’ten kaçak Suriyelilerin geri yollanması bu saldırıları tetikledi. Bu durum bu grupların Türkiye’nin Suriye politikasını nasıl rehin aldıklarını gösteriyor. Özetle olayların sorumlusu yanlış Suriye politikanızdır. Başka yerde aramayın”

Kaynak: Özel Haber