-reklam-

Vefat eden izci lideri Karamermer anısına ulusal ata izci kampı

Mülakat

KapiffffRöportaj-Foto: Şeref KAHRAMAN, Salih ALDEMİR / Dünya Bağımsız İzciler Federasyonu'nun asil üyesi olan Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyonu, bu yıl 9-17 Temmuz 2016 tarihleri arasında Balıkesir- Erdek’te yapılacak 'Ulusal Ata İzci Kampı'nın hayatını kaybeden izci liderleri Ali Osman Karamermer anısına yapacak.

 

Haftanın Röportajı'nda bu haftaki sayfamızı Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyonu'na ayırdık. 

Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyonu Başkanı Haydar Rayman ile bu yıl yapılacak olan, 2015 yılının Aralık ayında hayatını kaybeden Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyonu Başkanı ve Eğitimci İzci Lideri Ali Osman Karamermer'in anısına yapılacak Ulusal Ata İzcilik Kampı'nı konuştuk.

İşte Federasyon Başkanı Haydar Rayman ile yaptığımız haftanın röportajı:

Öncelikle Ulusal Ata İzcilik Kampı'ndan bahsedelim. Geleneksel olarak yaptığınız kampınızı bu yıl ne zaman yapacaksınız?

Haydar Rayman: Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyonu’nun yıllık faaliyet programında yer alan Ali Osman Karamermer anısına, Ulusal Ata İzci Kampı bu yıl 09-17 Temmuz 2016 tarihleri arasında Balıkesir- Erdek’te yapılacaktır.Kamp Müdürlüğünü 4 Tahtalı Uluslararası Lider Eğitimcisi Ömer Seçme'nin yapacağı kampımıza Türkiye geneli üye kulüplerimizden 200 (iki yüz) izcinin katılmasını hedefliyoruz.Çocuk ve gençlerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmek ve bunları eğlence,macera, heyecan ve coşkularını zirvede yaşayacakları bir kamp ortamı sunmak arzusundayız.Bunun için Kayseri’de ki 08-18 yaş arası çocuk ve gençlerimizi izci kampımıza bekliyoruz. 

Karamermer vefat ettikten sonra kulübe yeni başkan seçildiniz. Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Haydar Rayman: 1960 Sarıkaya doğumluyum. Uzun yıllar sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra emekli oldum.Ali Osman Karamermer ile tanıştıktan sonra izciliğe başladım. Uzun yıllar beraber çalıştık. Üç tahtalı izci lideri olarak izciliğe ve Türk gençliğine hizmet ediyoruz. 

Karamermer'in vefatı izcileri derinden sarstı. Onun projeleri ya da bir vasiyeti var mıydı? Projeleri varsa onları gerçekleştirecek misiniz?

Haydar Rayman: Bu yıl ki kampımız rahmetli Karamermer liderimiz anısına olacak. Liderimizin misyon vizyonu federasyonumuz tarafından aynen uygulanacaktır. Amacımız tüm ülke çocuk ve gençlerine hizmettir.Kapadokya izcilik ve gençlik kulüpleri federasyonu ilkelerinden taviz vermeden doğru bildiği yolda yürümeye devam edecektir.

Ekleyeceğiniz başka bir şey var mı?

Haydar Rayman: Kayseri'de yaşayan ailelere sesleniyorum.Çocuklarınızı eğitimli,bilgili,gönüllü çalışan liderlerimize emanet edin. Biliyorum maddi sıkıntılar insanımızın boynunu büküyor. Bizler de kısıtlı imkanlarla onlara en iyi kamları sunmaya çalışıyoruz.Bu yıl ki kampımıza gençleri davet ediyoruz.

Kulüpten bahseder misiniz?

Haydar Rayman: Derneğimiz 2004 yılında Kayseri’de yaşayan izci lideri arkadaşlarla bir araya gelerek kurulmuştur. Erciyes İzcilik ve Gençlik Spor Kulübü- derneği adını alan örgütümüz Türkiye genelinde izciliğin lokomotifi durumundadır. Her yıl düzenli bir şekilde Mahalli kamplarını, hafta sonu kamplarını yapmaktadır. Ayrıca izci ailelerin yönelik geziler düzenlemektedir. Bağlı olduğu ve bir üst kuruluş olan “Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyonu’nun yurt içi ve yurt dişi faaliyetlerine iştirak etmektedir. Ortalama olarak yılda 30 civarında faaliyet gerçekleştirmektedir. 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar