Kurban etini saklarken yapılan bu hata zehirliyor! İşte et saklamanın püf noktaları

Sağlık

Kurban kesiminden sonra etin sağlıkla muhafazası çok önemlidir. İşte "Kurban eti nasıl saklanır" sorusunun yanıtı ve püf noktaları...

 

Etleri 10-12 saat serin ortamda buzdolabında dinlendirdikten sonra tüketmeye başlayın. Bozulmaları önlemek için etin etrafında biriken kanı uzaklaştırın.Eti kesimden sonra hemen poşetlere koymayın.

Sıcak etler oda sıcaklığında dinlendirilmeden hemen soğutucuya konursa, kasılmadan dolayı iç ısısı yeterince düşmez ve bozulmaya başlar.Büyük parça etlerin içleri donmayacağı için dondurucuya koymayın.

Etleri yiyeceğiniz kadar porsiyonlara ayırarak '-18 derecede' şoklayın.Etin bir kısmını kıyma yaptırın. Bunları porsiyonlar halinde buzdolabı poşetine koyup, poşetin havasını alın.

Kıymayı ince tabaka haline getirip aralarına buzdolabı poşeti koyarak da dondurabilirsiniz. Kurban etlerini sakın alüminyum folyoya sarıp dondurmayın.Uzun süre bekleteceğiniz etleri dondurucunun en soğuk bölmesine ya da en altına yerleştirin.(KURUMSAL)

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar