5 yıldır göz kapaklarını kapatamıyor! Kan ağlıyor

Sağlık

Antalya'da yaşayan 28 yaşındaki Halil Özçelik, 8 yıl önce yakalandığı; tıbbın çaresiz kaldığı hastalık yüzünden 5 yıldır gözlerini kırpamıyor, kan ağlıyor.

 

Halil Özçelik, 8 yıl önce üniversite 2. sınıf öğrencisiyken kesin tedavisi bulunmayan SSPE (Subakut Sklerozan Panensefalit) hastalığına yakalandı ve şimdi yaşam savaşı veriyor.

5 yıldır göz kapaklarını kırpamadığı için gözleri kan çanağına dönen genç adam, annesinin her "oğlum!" diyerek gösterdiği ilgi sonrası gözyaşı döküyor.

Halil, 2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Konservatuar bölümü 2. sınıf öğrencisiyken, sağ gözünde görme bozukluğu yaşamaya başladı.

İlk etapta kendisine Behçet Hastalığı teşhisi konulan Öztürk, denge ve konuşma bozukluğu yaşadıktan sonra okulu bırakıp Antalya'daki ailesinin yanına döndü. Burada hastalığı daha da ağırlaşan Öztürk'e SSPE (Subakut Sklerozan Panensefalit) Hastalığı teşhisi konuldu.

5 yildir goz kapaklarini kapatamiyor kan agliyor 716260 7049 7 b

2014 yılında iki gözünü birden kaybeden Öztürk, ardından konuşma, yemek yeme ve hareket fonksiyonlarını tamamen kaybetti. Özçelik ailesi, hastalığın tıbben kesin tedavisi bulunmadığını öğrenince adeta yıkıldı. Hastalığından dolayı yaklaşık 5 yıldır göz kapaklarını kırpamayan yüzde 100 engelli genç adam ise yatağa mahkum bir şekilde ölümcül olarak bilinen hastalıkla pençeleşiyor

"İki gözüm birden görmüyor anne!"

5 yildir goz kapaklarini kapatamiyor kan agliyor 716260 9100 3 b

Oğlunun hastalığa yakalanmasının ardından 2014 yılında 6 ay süreliğine iyileştiğini anlatan anne Gülsüm Özçelik, "Birlikte yürüyerek terapi merkezine, sinemaya gidebiliyorduk. O yıl, kardeşiyle birlikte puzzle oynarken 'iki gözüm birden görmüyor anne' dedi. Ardından göz doktoruna götürdüm, 'gözlerinde sorun yok, beyinden görme merkezi etkilenmiş' dendi. 2014 yılından bu yana gözlerini hiç kırpmadı. Hep açık olduğu için gözleri kanlanıyor. En son gittiğimiz doktor, 'beyindeki virüs neyse o virüs artmış ve ilaç veremem' dedi. 2 yıldır ilaç kullanamıyoruz. Bu hastalığının tedavisi yok" dedi.(kurumsal)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar