Kayseri Şehir Hastanesi’nde hem hasta ve hasta yakınları, hem de personel soğuktan donuyor

Sağlık

Haber-Foto: Şeref Kahraman/ Sağlıkta Kalite Standartları Denetiminden 100 Tam Puan Alan ve 415 milyon euroya mal olan, beş yıldızlı otelleri andıran Kayseri Şehir Hastanesi’nin acil girişlerinde hasta yakınları da, personel de soğuktan şikayetçi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘En büyük hayalim’ diyerek hayata geçirdiği projeler arasında yer alan Kayseri Şehir Hastanesi 415 milyon euroya mal olmuştu. Ancak soğuk kış günleri Kayseri Şehir Hastanesi’ni de olumsuz etkiliyor. 

Beş yıldızlı otelleri andıran Şehir Hastanesi çocuk acil giriş, yetişkin acil giriş ve yemekhane bölümlerinde klimaların hiçbir faydasının olmadığı, hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarının acilde soğuktan dondukları ifade edildi. Personellerin de soğuktan şikayetçi olduğu öğrenilirken, bazı hasta yakınları, “Bu klimalar hiç bir işe yaramıyor, yetişkin acil ve çocuk acilde her yer buz gibi, donuyoruz. Hasta yakınları bile burada hastalanıp gider. Bir an önce bu soruna çözüm bulunmalı. Buraya tüm Türkiye’ye örnek gösteriliyor diye geliyoruz ama soğuktan tir tir titriyoruz” diye tepkilerini dile getirdiler. 

PERSONEL MONTLA ÇALIŞIYOR 

Hasta yakınları, Hastanede personellerin montla çalıştıklarını belirterek, "Dışarı ne kadar soğuk olursa olsun, hem hasta ve hasta yakınları için hem de hastane personelleri için önlem alınmalı" dediler.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar