Benli Kayseri Halkını Uyardı ! - Kayseri Deniz Postası

Sağlık
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Ece ERASLAN  / Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan, en çok vaka artışı olan 10 il arasında Kayseri'de yer aldı. Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli Keyfi olarak gideceğimiz yerleri erteleyelim diyerek vatandaşları uyardı.

 

Maske, mesafe ve temizlik diye nitelendirdiğimiz önlemlerin önemi bugünlerde biraz daha artmış durumda olduğunu vurgulayan Benli," Karşılaştığımız herkesi Covid taşıyormuş gibi düşünmeliyiz. Buna göre kapalı ortamlarda kalabalıklarda bulunmamaya özen gösterelim. Aşı olmayı ertelemiş vatandaşlarımızın bir an evvel aşılarını olmaları pandemiden çıkışı hızlandıracaktır. İlk doz aşısını olmuş ancak 2. doz aşısını olmamış kişilerin immünizasyonu tamamlanmamış demektir. 2. dozu olmamış kişiler aşı süreçlerini tamamlamalıdırlar. Elimizdeki veriler çift doz sinovac aşısı olmuş kişilerin 3. dozlarını yaptırmaları gerektiğini gösteriyor (mümkünse BioN-Tech)" dedi.

Anne adaylarının da aşı olmaları, savunma sisteminin zayıfladığı gebelik döneminde önem arz ettiğini ve CDC ve TJOD önerildiğini ifade eden Benli sözlerini söyle sürdürdü,"Sağlıkçı mesai arkadaşlarıma yardımcı olmak istiyorsanız sistemimizin zorlandığı alanlarda anlayış göstermeniz ve bir an evvel aşılarınızı olmanız sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz için önemlidir. Bulaşın artmaması için hareketliliğimizi azaltmamız, işimiz olmadığı sürece bulunduğumuz yerden ayrılmamamız gerekiyor. Keyfi olarak gideceğimiz ortamlarımızı bu dönemde ertelemeliyiz."

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım