“Sağlık Çalışanlarına Şiddet Uygulayanlar Allah’ın Laneti Üzerinize Olsun” - Kayseri Deniz Postası

Sağlık
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Türk Sağlık – Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, Talas İlçe Sağlık müdürlüğünde yaşanan sözlü ve fiziki saldırıyı kınayan bir basın açıklaması düzenledi.

           

Pandemi Döneminde, canlarını hiçe sayarak, eş ve çocuklarından, ailelerinden ayrı kalarak görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren fedakar sağlık çalışanları, hizmetlerinin karşılığını ve hakkettiklerini almak bir yana, hala sözlü & fiziki şiddete maruz kaldıklarını dile getiren Ünal,”Bunun bir örneği de, ilimizde 8 Ekim 2021 Cuma günü akşamı Talas İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde yaşanmıştır. Cuma günü saat:21.00 sıralarında Filyasyon Ekibimiz okul taramasında kovid-19 testi pozitif(+) çıkan öğrenci için Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu talimatları gereğince; annesi telefonla aranıyor. Karantina şartları hakkında bilgi veriliyor, çocuğunun 18 yaşından küçük olduğu için ilaç kullanmasına gerek olmadığı anlatılıyor. Karşı taraf ise, telefonda “Benim çocuğuma niye ilaç vermiyorsunuz, bekleyin geliyorum.” diye hakaret ve tehditler yağdırıyor. Sonra da, saat:21.40 sıralarında, kendini bilmez, insanlıktan nasibini almamış  bu kişi yanında bir erkek ile, kamu kurumu olan Talas İlçe Sağlık Müdürlüğü’nü basarak,  Filyasyon Ekibimize sözlü ve fiziki saldırıda bulunuyor.Telefonla aranıp bilgi verilen Talas İlçe Sağlık Müdürü Dr.İsmail KILIÇ anında kurumuna gelerek, personeline sahip çıkıyor. Emniyet birimlerini arıyor, olayın kontrol altına alınmasını sağlıyor.Ayrıca saldırıya maruz kalan sağlık çalışanı arkadaşlarımıza sahip çıkmayan, aramayan, ilgilenmeyen, kamuoyu oluşturmayan İl Sağlık Müdürlüğümüzü de Allah’a havale ediyoruz” dedi.

Ünal, Gece-gündüz demeden, soğuk-sıcak demeden, kar-kış demeden, can güvenliği olmadan 24 saat hizmet veren filyasyon ekiplerine, kahraman sağlık çalışanlarına yapılan bu çirkin saldırıyı kabul etmediklerini ve bu nedenle sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır toleranslı alan ilan edilmesi önerilerinin süratle hayata geçirilmesi gerektiğinin aynı zamanda da buradaki herhangi bir suçun ertelemesi, paraya çevrilmesi imkansız hale getirilerek hapis cezası ile cezalandırılması gerektiğini söyledi.

 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım