Kayseri Deniz Postası - Sağlıklı Yaşamak Bu Merkezlerde Hem Ücretsiz Hem De Kolay
29
Pzt, May
29 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Sağlık
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Merkez, Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerinde 6 farklı noktada hizmet veren Sağlıklı Hayat Merkezleri, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak için hizmetlerine yeniden başladı. Bunlardan birisi de Güldüoğlu Aile Sağlığı Merkezi içinde bulunan Sağlıklı Hayat Merkezi.
Güldüoğlu Aile Sağlığı Merkezi içinde bulunan Sağlıklı Hayat Merkezi'nde ücretsiz olarak beslenme danışmanlığı, fizyoterapis danışmanlığı, çocuk gelişimine yönelik hizmetler, kanser taramaları, psiko-sosyal destek veriliyor.
 
Konu hakkında açıklama yapan Melikgazi İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Duygu Horoz, “Yaklaşık iki yıldır pandemi ile mücadele ediyoruz. İki yıldır pandemi nedeniyle ara verdiğimiz Sağlıklı Hayat Merkezi hizmetlerimize bu gün itibariyle yeniden başladık. Şehrimizin göbeğinde bulunan Sağlıklı Hayat Merkezi, Güldüoğlu Aile Sağlığı Merkezi ile aynı bina içinde hizmet vermektedir. Burada kısaca hizmetlerimizden bahsetmek gerekirse, beslenme danışmanlığı, fizyoterapis danışmanlığı, çocuk gelişimine yönelik hizmetler, kanser taramaları, psiko-sosyal destek vermekteyiz. Ayrıca merkezlerimizde bulunan psikologlarımız tarafından çocuk ergen ve bağımlılık gibi her türlü psikolojik danışmanlık hizmetleri verilmektedir” bu hizmetlerimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızı 0352 222 3701 numaralı iletişim numaramızdan randevu alarak bu hizmetlerden yararlanabilecekleri ifadesinde bulundu.
 
“İlaveten erken teşhis ve tedavinin önemine vurgu yaptığımız Ocak ayında, kanser taramaları için bayanlarda meme kanseri, ve rahim ağzı kanseri çok önem arzetmektedir. Bildiğiniz gibi kanserlerde erken teşhis ve tedavi çok önemlidir. Hastalıkların tedavisinde çok büyük avantajlar sağlıyor” diyen Uzm. Dr. Horoz, “Bu merkezimizde kanser taramaları için mamografi cihazı bulunuyor. Rahim ağzı kanseri için gerekli olan HPV numuneleri de alınabiliyor. HPV numunesi için 30 ile 65 yaş arasındaki bayanlar, Mamografi için ise 40 ila 69 yaş arası tüm bayanları buraya kanser taraması yaptırmaları için bekliyoruz.''dedi
 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım