Hamilelik döneminde bakım yaptıracaklar dikkat

Sağlık ve Güzellik
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Profesyonel Kalıcı Makyaj Uzmanı ve Uzman Estetisyen Neslim Güngen, hamilelik döneminde bakım yaptıracak anne adaylarına uyarılarda bulundu. 

 

Gebelik süresince bedende meydana gelen değişiklikler aynı zamanda hoş olmayan görüntülere, lekelere, kırıklıklara, çatlaklara ve diğer istenmeyen etkilere sebep olabildiğini ifade eden Güngen, “Elbette bunu önlemek ve gebeliğin ardından karşılaşabilecek bakim sorunlarının önüne geçebilmek için hamilelik sırasında da cilt bakimi yapılmalıdır. Ancak gebelikte nasıl cilt bakimi yapılacağı konusunda bilginiz olursa bebeğinize herhangi bir zarar vermeden güzelliğinizi kolayca koruyabilir ve moralinizi yüksek tutabilirsiniz.” dedi.

Hem gebelik sırasında hem de doğumdan sonra meydana gelen sivilceler rahatsızlık uyandırdığını kaydeden Uzman Estetisyen Neslim Güngen, “Ancak özellikle ilaçlarla gerçekleştirilen sivilce tedavilerinden uzak durmalı ve cildinizin yağ düzeyini kontrol edecek sabun ve kremler kullanmalısınız. Düzenli olarak cildinizi temiz tutmanız ve gözeneklerinizin nefes almasını sağlamanız hamilelikte pek çok sivilce sorununun çaresi olacaktır” diye konuştu. (Kurumsal)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Reklam