08
Pzt, Mar
0 Yeni Haber

Seyahat
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / Merkezi Kayseri’de bulunan Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği, Türkiye’nin tarihi güzelliklerini gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Dernek üyeleri son olarak Sivas ili Sızır Kasabası’nın doğal güzelliklerini fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi.

62c8a5ea 4056 4212 a31d 6e4896757afa

2012 yılında merkezi Kayseri’de kurulan ve ülke genelinde birçok fotoğraf sanatçısıyla, fotoğraf sanatını tanıtmak, sevdirmek, fotoğraf sanatçılarının gelişimine katkıda bulunan Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği üyelerinin katılımıyla Sızır Kasabası’nda fotoğraf günü yapıldı.

6836adb1 97af 472f 9753 ca3b3cfe0cdb

Sızır Belediye Başkanı Ali Tamer’in daveti üzerine Sızır’ın doğal güzellikleri ve gelenek göreneklerinin bir sonraki nesile kalıcı olarak yansıtılması amacıyla 30 fotoğrafçının katılımıyla gerçekleşen fotoğraf gününde yöre insanının tüm misafirperverliği ile fotoğraf sanatının görsel gücü birleşerek ortaya çok güzel enstantaneler çıktı.

a72fbc2c edef 46c0 94cf fdb362870b58

Çekilen fotoğraflardan oluşan zengin bir fotoğraf sergisinin yapılacağını belirten Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Başkanı Yusuf Kartal misafirperverlikleri ve sanata verdiklerini önemden dolayı sızır Belediye başkanı Ali Tamer nezdinde tüm Sızır halkına teşekkür etti.

ea7a0b34 b8e8 4b25 862b 82645917420e

Suretialem Derneği, KTO’da

Öte yandan Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve yönetim kurulu üyesi H. Bekir Kuzucu’yu ziyaret etti. Kayseri’ye fotoğraf ve fotoğraf sanatçılarının katkısını konuştuklarını söyleyen Dernek Başkanı Yusuf Kartal, “Özellikle yılkı atlarını derneğimiz üyelerinin tanıtımı sonucunda hafta sonları en az 50 fotoğrafçı yılkı atlarını çekmeye geldiğini bu vesileyle konaklama, Kayseri yemekleri, sucuk ve pastırma satışı açısından Kayseri ekonomisine büyük katkılarda bulunduğunu anlattık” diye konuştu.

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar