“Geçen Seneye Oranla Ekonomik Açıdan Tatil Oranları Yüzde Kırk Düştü” - Kayseri Deniz Postası

Seyahat
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) HABER- FOTO: BURCU KARAKAYA/  Yaz aylarının gelmesiyle beraber tatile çıkacak olan vatandaşlarımıza Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Erciyes Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emre Mart:” Vatandaşlarımızın internetten ne olduğu belli olmayan tatil siteleri ile mağdur olmalarını istemiyorum. Kayseri’deki tatile çıkacak misafirlerimiz için Kayseri’de 90’ın üzerinde seyahat acentalarımız var. Misafirlerimiz Kayseri’deki seyahat acentalarımızdan bu paketleri temin edebilirler” şeklinde tavsiyede bulundu.

 

Deniz Postası Gazetesine Kayseri’deki turizm ve tatile bakış açısını değerlendiren Ali Emre Mart: “ Türkiye ve Kayseri genelinde tatile yaz aylarında vatandaşlar gidip stres atma gözüyle bakıyorlar. Kayseri’de tatil paketlerinde son dakika satışları daha çok. Kayseri’de tatil için en çok Antalya bölgesi tercih ediliyor. Müşterilerimizin memnuniyeti seyahat danışmanlarımıza düşüyor. Tatil fiyatları çok arttı. Bu ailelerin bütçesine göre de değişiyor. 20 bin liraya da otel var. 2 bin liraya da otel var. Ama rakamlara döktüğümüzde tatil fiyatları yüzde 50 artış gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına devam eden Başkan Ali Emre Mart, Kayseri’de turizm açısından önemli olan konunun turistleri buraya çekebilmek olduğunu belirten Mart:” Kayseri kültür ve kayak turizmi bakımından oldukça zengin bir şehir. Yanı başımızda da Kapadokya bölgesi ciddi anlamda turist ağırlıyor. Kapadokya’yla kıyasladığımız zaman hakkettiğimiz turizm potansiyelini yakalayamıyoruz. Burada da iş tabi ki yerel yönetimlere düşüyor. Kayserimiz için gerekli yatırımları yapmaları gerekiyor. Şu an da gözlemlediğimiz şehir merkezinde çokta turistle karşılaşmadığımız ve mevcut olmayışları, ya uçak saatini burada bekliyorlar ya da buradan Kapadokya’ya geçişte turistler şehrimizi kullanıyorlar” şeklinde konuşmasını noktaladı.  

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım