Kayseri Deniz Postası - 'Takoran Kültür ve Doğa Festivali'
04
Çar, Eki
20 Yeni Haber

 

 

Turistik Geziler
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Şanlıurfa Siverek Belediyesi’nce organize edilen 'Takoran Kültür ve Doğa Festivali' etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarı maraton koşusu tamamlandı. Kayseri ve Kapadokya bölgesinden de katılanların olduğu koşuya 340 sporcu kayıt yaptırdı.

 

Nissibi Köprüsü'nde toplanan sporseverler maratona katılmanın heyecanını yaşadı. Yoğun bir sporcu katılımı ile başlayan 21 kilometrelik yarı maraton için 340 sporcunun kayıt yaptığı belirtildi.
Renkli görüntülere sahne olan ve 14 kategoride yapılan maraton koşusunu 180 sporcu tamamlarken, 52 koşucu ise dereceye girdi. Baki (Takoran) Mahallesi'nde tamamlanan maraton koşusunda bitiş noktasına gelen sporcular, mahalle sakinleri tarafından alkışlarla karşılandı.
Yaklaşık 4 saat süren maraton koşusu sırasında yaklaşık 10 noktada su standı kurulurken Ergen ve Divan mahallelerinden geçen sporcular, çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü.
Maraton sonunda kadınlar kategorisinde Fatma Demir 1'inci olurken, Büşra Nur Koku ikinci, Bahar Atalay ise üçüncülüğü elde etti. Erkekler kategorisinde ise Saffet Erkatmış birinci, Muhammed Can Ağyürek ikinci, Alper Demir üçüncü oldu.
Koşunun sorunsuz olarak tamamlanmasının ardından Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı'nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, tüm katılımcılara teşekkür etti.
3 gün süren festivalin sorunsuz olarak tamamlandığına vurgu yapan Başkan Resul Yılmaz, "Bizim bu festivalden beklentilerimiz, amaçlarımız ve hedeflerimiz vardı. Hamdolsun, şu ana kadar üç gün boyunca festival ile ilgili olumsuzluk anlamında hiçbir olay yaşamadık. Bu bizim açımızdan sevindiriciydi. Dolayısıyla bir hedefimize ulaştık" dedi. İHA