-->

Büyükkılıç, "Bedensel engelliler spor kulübü ile Türkiye'de 20 belediyeden biriyiz"

Spor
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Türkiye'de Bedensel Engelliler Spor Kulübünü kendi isimleri altında kuran veya sonradan bünyesine alan 20 belediye bulunduğunu hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak bu 20 belediye içinde olmanın haklı gururunu ve huzurunu yaşadıklarını söyledi. 

Ülkemizde Bedensel Engelliler Spor Kulübü bulunan 20 belediyeden 8’nin büyükşehir belediyesi olduğunu belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak Türkiye’de 20 belediye içinde, Kayseri’de ise tek belediye olarak Bedensel Engelliler Spor Kulübü olarak liglerde karşılaşmalara katıldıklarını kaydetti.

Spor ve sporcunun gerçek dostu olduklarını bir kez daha bu çalışma ile deklare ettiklerini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Posta Gazetesi’nin 6 Kasım 2017 günkü yayanında 15.sayfada Köşe Yazarı A. Yavuz Kocaömer tarafından Çengelli İğne başlıklı Bedensel Engelliler Spor Kulübüyazının da bu konudan bahsetmiştir. Türkiye de 20 belediye’nin içinde yer alan Melikgazi Belediyesi engelli Spor Kulübü’nün de bulunduğu belirtilmiş ve Belediyemize teşekkür edilmiştir. Biz de böyle bir yazıda yer almaktan ve engelli hemşerilerimize sözde değil özne hizmet sunmaktan son derece mutlu olduk” dedi.

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, spor ve sporun her branşına destek olduklarını özelikle seyirci değil sporcu yetiştirmek istediklerini ve bu amaç ta spor merkezleri, spor salonları, açık hava spor tesisleri inşa ettiklerini sözlerine ekledi. (İHA)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar