Kayserispor’un Sembolü ‘Kurt’ Oldu

Futbol

Haber: Azim DENİZ / Süper Lig temsilcimiz Kayserispor sembol olarak hayvan seçimi için yaptığı anketi tamamladı. Yılkı atı, pars ve kurtun oylandığı ankette yüzde 64 oy ile kurt sembol olarak seçildi.

Kayserispor’dan yapılan duyuruda, kulübün sembolü olabilecek ve diğer kulüplerde kullanılmayan hayvan figürünü belirlemek maksadıyla 16 Nisan’da bir çalışma başlatıldığı hatırlatıldı.

Duyuruda şu ifadeler yer aldı: “Bu faaliyet kapsamında önce serbest seçmeli figürler üzerinden anketler düzenlenmiş ve en çok istenen üç sembol tespit edilmiştir. Pars, Yılkı Atı ve Kurt olarak belirlenen semboller kendi aralarında tercihe tabi tutulmuş ve 26 gün boyunca yapılan anketler sonucunda % 64 ile en çok oyu ‘KURT’ figürü almıştır. 12.05.2018 tarihli olağan genel kurul faaliyet raporunda izah edilen bu gelişmeler ışığında; Kulübümüzün sembol figürü ‘KURT’ olarak belirlenmiştir. Bu süreçten sonra, karar verilen sembolün grafik, pozisyon ve duruş şekli üzerinde çalışmalar yapılacaktır. Büyük taraftarımızın destekleriyle belirlenmiş olan ‘KURT’ figürünün tescillenebilecek şekli oluşturulduktan sonra, hem patenti alınacak, hem de ilk genel kurulda genel kurulumuzun tasvibine sunulacaktır.

Bugün itibariyle Kayserispor’umuzun sembolü olarak ‘KURT’ figürünün kullanılması ve yaygınlaştırması tescil işlemlerini de kolaylaştıracaktır. Kamuoyunun ve Büyük Kayserispor Taraftarının bilgilerine saygılarımızla arz ederiz… Kayserispor Kulübü”

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar