Eski başkandan Kayserispor’a şok!

Futbol

Haber: İlhan DENİZ / Kayserispor’un eski başkanı Recep mamur, kulüpten alacağını iddia ettiği yaklaşık 6 milyar borçların en yüksek faiziyle birlikte iadesi için ilamsız takip ödeme emri çıkarttı. Kayserispor, alacaklı kişiye böyle bir borcu olamadığı gerekçesiyle borca itiraz etti.

Kayserispor kulübü eski başkanlarından Recep Mamur Kayseri 6. İcra Müdürlüğü’ne başvurarak kulüpten alacakları olduğunu iddia ederek 1.980.000 TL ve 4.028.983 TL olmak üzere iki ayrı ilamsız takip ödeme emri çıkarttı. Kayserispor avukatı Orhan Taşçı, mahkemeye alacaklı olarak görünen kişiye böyle bir borç bulunmadığı gerekçesiyle borca ve takibe itiraz etti.

Kayserispor’dan ayrıca yapılan açıklamada şunlar belirtildi: “Son günlerde gerek sosyal medyada, gerekse ilgi duyan hemşerilerimiz arasında “duyum” şeklinde dillendirilen “Kayserispor eski başkanlarından birinin kulübümüzü icraya vermesi “konusu, 17.09.18 tarihi itibariyle aleniyet kazanmış, dernekler masası, mahkemeler ve icra dairelerinde takip edilen dosyalar basın mensuplarınca tespit edilmiş ve Kayseri kamuoyuna mal edilmiştir.

Her ne kadar,kulüp basın sözcümüz ve avukatımız Orhan Taşçı bu konuda gerekli izahatları yapmış olsa da kulüp tüzel kişiliği olarak bu konuda bir kez daha açıklama gereği duyulmuştur.

Şöyle ki;

Kayserispor eski kulüp başkanlarından biri,kendi görev yaptığı dönemden kaldığını iddia ettiği (2013-14-15 yılları ) 660.500 Eurove 1.980.000 TL alacağı ile ilgili kulübümüze ihtiyat-i haciz konulmasını istemiş ve gerekçe olarak da “Kayserispor’un ekonomik olarak kötü durumda olduğunu, haciz işlemi yapılmaz, tüm hesaplara el konulmaz ise alacağını alamayabileceğini “ileri sürmüştür.

Ancak mahkeme alacağının, kesin ve delilli olmadığını belirterek eski başkanın talebini reddetmiştir.

Bunun üzerine ilgili kişi, alacaklı olduğunu iddia ettiği hem döviz(660.500 € ),hem de TL bazındaki (1.980.000 TL ) için ” en yüksek faiz ilavesi “ ile birlikte ödenmesi talebiyle Kayserispor’a dava açmıştır. Davalar devam etmektedir. Kulübümüz mahkemece istenen evrak ve kayıtları temin etmeye çalışmakta ancak “arşivimizin yetersiz olması” nedeniyle bazı zorluklar yaşanmaktadır.

Bununla beraber, göreve gelmemizin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen son 2 aya kadar sözlü veya yazılı hiç gündeme gelmeyen bu alacak davası ile ilgili kulübümüz her türlü savunmayı yapacak ve 100’ün üstündeki sayıda muhatap olduğu bu tip davalarda olduğu gibi bu meselede de hakkaniyetli bir netice alacaktır.

Bu konuyla ilgili olarak; Gerek konunun mahkemelere intikal etmesi, gerek sorumlu yöneticilik anlayışımız, gerekse “bu tip konulardan Kayserisporumuzun zarar görmemesi” adına , çok sık açıklama yapmayı uygun görmüyoruz.Ayrıca eski dönemlerle ilgili hesap incelemesi, ilave tahkikat veya soruşturma yapma gibi hakkımız da yetkimiz de yoktur. Bu konuda yetkili makamlar ilgili kanunlarda belirlenmiştir.

Ancak;

Şehri yönetenler ve bahse konu dönemi hatırlayanlarınyönetimimize yardımcı olarak adli makamların en doğru sonuca ulaşmasını temin edeceklerine inancımız tamdır.Unutulmamalıdır ki, konunun mevcut yönetimle ilgili bir tarafı yoktur. Mevzubahis olan,bu şehrin ve bütün hemşehrilerimizin ortak değeri olan KAYSERİSPOR‘dur.”

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar