2004-2005 doğumlu sporculardan oluşan Melikgazi Belediyespor Midi Voleybol takımı 23-30 Mayıs tarihleri arasında Konya’da yapılacak Türkiye Finallerinde şehrimizi temsil edecek. 

Geçtiğimiz hafta Kayseri'de oynanan grup müsabakalarında Aksaray ve İstanbul takımlarını yenerek Türkiye yarı finallerine kalan şehrimizin hentbol de başarılı okulu Talas Sahra Galip Özsan Orta Okulu Yıldız Bayan Hentbol Takımı 4-8 Mayıs 2018 tarihlerinde Finallere adını yazdırabilmek için Isparta'ya gidecek.

Kayseri Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürlüğü altyapısında Antrenör Levent Kaya ile yetişen ve geçtiğimiz yıl Süper lig takımlarından Aksaray Belediye takımına transfer olan 16 yaşındaki solak sağ oyun kurucu Kübra Özdoğan U17 Milli Takımla Yıldız Milli olmuş ve  Karadağ'da yapılan  Konfederasyon Kupası için gitmişti.

Geçtiğimiz hafta Kayseri'de yapılan Okullu Yıldız Bayan Türkiye Şampiyonası Grup müsabakalarında namağlup Türkiye Şampiyonası yarı finallere kalan Talas Sahra Galip  Özsan Ortaokulu Isparta'da da fırtına estirmeye devam etti.

Şehrimizi 3 yıldır Hentbol Türkiye 2.Liginde temsil eden ve geçtiğimiz sezon plaooff oynayan  Kayseri Gençlik Spor Hentbol Takımı Süper Lige verdiği sporculardan dolayı takımı daha da gençleştirmiş ve bu yıl ligte kalabilmek için mücadele etmişti. Playout oynayan temsilcimiz ilk ayakta Eskişehir'e gitmiş ve  2 maçtan tek galibiyetle dönmüştü.

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam