12 Dev Adam Basketbol Okulları Sporcu Seçmeleri

Basketbol
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) projesinde sporcu taramalarının Kayseri ilindeki çalışmaları Sami Yangın Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda  günü yapıldı.

Türkiye genelinde belirli merkezlerde uygulanacak proje kapsamında, Milli Takım antrenörleri tarafından belirlenecek belirli sayıdaki kız ve erkek sporcular ücretsiz basketbol eğitimi görecek ve proje dahilinde belirlenecek sporcular yine Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından görevlendirilen antrenör tarafından eğitime tabi tutulacak.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen taramalara; kızlarda 9-12 (2006-2007-2008-2009 doğumlu), erkeklerde ise 7-12 (2006-2007-2008-2009-2010-2011 doğumlu) yaş aralığındaki sporcular katıldı. Taramalarda yer alacak sporcuların herhangi bir kulüpte lisanslı oyuncu olması veya basketbol okulunda eğitim görmesi engel teşkil etmemesiyle birlikte katılımın çok yoğun olduğu seçmelerde sporcular yeteneklerini sergileyip 12 DABO projesinde yer almak için büyük gayret sarf ettiler.

Tarama sonuçlarına göre seçilen küçük sporcular ilimizde basketbol temel eğitimine alınacak. Kurumsal

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar