970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Spor

Haber: Şeref Kahraman / Antalya’da oynanan Dünya Kickboks Şampiyonası’nda finalde mücadele eden Spor A. Ş. sporcusu Hayriye Türksoy dünya ikincisi oldu. Türksoy, bir kez daha Türkiye’nin ve Kayseri’nin gururu oldu.

 

Antalya Spor Salonu'nda 70 ülkeden 1250 sporcunun katılımıyla yapılan organizasyonda, Dünya Kickboks Şampiyonası’nda sporcusu Hayriye Türksoy finale yükseldi. Finalde rakibine kaybeden Türksoy, dünya ikincisi oldu.

Sporcu Hayriye Türksoy, sosyal medya hesabından şunları yazdı: “Çoğu şeyden fedakarlık yapıp hayalini kurduğumuz günün gurunu yaşadık bugün emeğimden, gücümden, inancımdan ve isteğimden taviz vermeden terimin ve gücümün son damlasına kadar savaştım. Her müsabakada olduğu gibi dualarla, desteklerle çıktım ringe Dünya 2.liği hedeflediğim yer olmamakla birlikte Ülkemi Şehrimi ve Kulübüm spor AŞ’yi ikincilik kürsüsünde temsil etmekten ve adını tekrar duyurmaktan onur duydum. Her zaman antrenörlüğümden çok daha fazlasını yapan, beni en iyi şekilde yetiştiren ve hiçbir şartta hiçbir kulvarda yalnız bırakmayan hocam Esat Kaya' ya Bizi Dünya’da en iyi şekilde temsil eden Sayın federasyon başkanımız Salim Kayıcı’ya Yoğun mesaisi arasında maçımı canlı yayından izleyerek destekleyen Kayseri Büyükşehir Belediye baskanimiz Sayın Dr. Memduh Buyukkılıç’a kilometrelerce uzaktan gelip destekleyerek beni yalnız bırakmayan Spor A.Ş. Genel Müdürümüz ve Spor AŞ Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanımız Sayın İbrahim Somtaş ve ekibine, yüreği, duası benimle olan maçımı yerinde izlemeye gelen ve motive eden herkese tek tek çok teşekkür ederim.”

Başkanlık makamında şampiyonayı takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, “Son dakikalara kadar canla başla mücadelesini sürdüren Hayriye kızımız Dünya Kickboks Şampiyonası’nda ikinci oldu. Kendisini tebrik ediyor, bize daha nice başarılar kazandıracağına yürekten inanıyorum” dedi.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar