970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Spor

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Battalgazi Mahallesi’nde oturan ve okullarının bodrum katında spor yapan kendi imkanları ile İpek Yolu 4. Balkan Açık (Open) Wushu Kung Fu Şampiyonası’na katılan sporcular 2 altın madalya ile döndü.

 

Melikgazi ilçesi Battalgazi Mahallesi’nde oturan ve okullarının bodrum katında spor yapan ve MuayThai, Wushu, Kick Boks gibi dallarda Türkiye, Avrupa ile Balkanlar Şampiyonası’nda şampiyonluk, ikincilik gibi büyük başarılar kazanan sporcular kulübün maddi imkansızlıklarla boğuşmasına rağmen yeni başarılara imza attı.

Nurten Kurt’un kurduğu, hocalığını Yaşar Kurt’un yaptığı Aktif Spor Kulübü sporcuları, Ankara’da düzenlenen İpek Yolu 4. Balkan Açık (Open) Wushu Kung Fu Şampiyonası 2019’a katıldı.

Kulübün özel olmasından dolayı başta Gençlik Spor İl Müdürlüğü dahil kimseden destek bulamadıkları için kendi imkanları ile şampiyonaya giden sporcular, Kayseri’ye madalyalar ile döndüler.

Türkiye Wushu  Kung Fu Federasyonu tarafından düzenlenen İpek Yolu 4.Balkan Açık (Open) Wushu Kung Fu Şampiyonası yapılan müsabakalar ile sona erdi. Şampiyonada Aktif Spor Kulübü sporcularından Çağrı Bayram kendi dalında erkeklerde, İlayda Güvercin de kadınlarda şampiyon oldu. Sporculardan Bahar Yiğit ve Süleyman Eren Turgan ile Diyar Acun ikinci olurken, Yunus Durna ve Samet Yiğit ise üçüncülü kazandı.

Okulda düzenledikleri kermeslerden gelen gelirler ve ailelerinin desteği ile büyük başarılara imza atan sporcular, şimdi de Antalya’ya hazırlanıyor.

Wushu, Muaythai ve Kickboks Bölge Antrenörü Nurten Kurt tarafından yetiştirilen sporcular Kayseri’nin kendilerine sahip çıkmasını ve desteklemesini beklediklerini söylediler.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar