05
Çrş, Ağu
20 Yeni Haber

Talas Bayram

Spor
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Başak EĞRİ, Foto: Şeref Kahraman - Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek genel kurulda yapılacak başkanlık seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu.Soykarcı, tüzük ile ilgili iddialara da cevap verdi.Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, önemli açıklamalarda bulundu. Soykarcı, “Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz seçim sürecine girmiştir. 20 Temmuz tarihi itibariyle ASKF’ye bağlı 121 üye kulübümüz, delegelerini bizlere bildirdi. Yarın gazete ilanımız veriliyor. Genel Kurulumuz 8 Ağustos 2020 saat 11:00’de Kadir Has Kongre Merkezi Fuar Alanı’ndaki büyük salonda olacak. Tüm genel kurul üyelerimizi ve delegelerimizi davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.


Spor adına teşkilatlanan en büyük sivil toplum örgütü olduklarına dikkat çeken Başkan Soykarcı, “Seçim sürecine girdiğimiz bugünlerde, tabi ki ‘mahkeme kadıya mülk değil’. Tabi ki de birileri aday olacak. Ancak aday olmadan önce tüzüğe bakılmalıdır. Tüzük ne diyor? Mesela işçi sendikasına üye olmak için önce işçi olma şartı aranır. Daha sonra işçi temsilcisi, daha sonra yönetimde bulunup, ardından başkanlığa aday olabilirsiniz. 81 ilin 79’un da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na üye olmak için, belli dönemlerde yönetim kurulu üyeliği yapma şartı var. Bu bazı illerde dört dönem bazı illerde üç ya da iki dönem oluyor. Bizde de bir dönem. 2005’de yaptığımız tüzük değişikliğinde kararlaştırdık. Aday olacak arkadaşlar tüzükte yer alan kurala göre federasyonun yönetimine girmeli. Kişi önce yönetim yapısını görmeli ve öyle aday olmalı düşüncesiyle kurgulandı. Tüzüğün değişebilmesi için ise en az üçte iki çoğunluk oluşmalı. Katılan delegelerin üçte ikisi onay vermeli” şeklinde konuştu.

Soykarcı açıklamasında çoğunluk sağlandığı takdirde, kendisinin de tüzüğün değişmesi için elinden geleni yapacağını belirterek, “Genel Kurul’da 396 civarında delegemiz var. Arkadaşlar 39-40 imzayla, onda bir tüzük değişikliği önergesi verir, katılan delegelerin üçte ikisi evet oyu verdiği takdirde, bu tüzük değişir. Gerekirse o önergeye ben de imza atacağım” dedi.


Başkan Musa Soykarcı açıklamasına şöyle devam etti: “Ben ve yönetim kurulu ekibimiz ASKF’yi gerçekten çok iyi temsil ettik. Biz buraları parlattık ki, birileri aday oluyor karşımıza. Ne mutlu bize. Eğer biz dokuzuncu kattaki Taşhan İşhanı’nda Süleyman Bey ile kalsaydık, buraya kimse aday olmazdı.”

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar