Kayseri'de Avrupa Spor Haftası etkinlikleri başladı - Kayseri Deniz Postası

Spor
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

KAYSERİ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde, hareket bilincini arttıran Avrupa Spor Haftası etkinlikleri düzenlenen törenle başladı.


Farklı spor aktiviteleriyle her yaştan bireyi bir araya getirerek hareket bilincini arttırmayı planlayan Avrupa Spor Haftası etkinlikleri düzenlenen törenle başladı. Atatürk Spor Kompleksi Açık Saha'da düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Etkinlikte cimnastik, karate, güreş ve okçuluk gösterileri yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, "Bu etkinlik sporun tabana yayılması olgusu ve sporun tabana yayılması çalışmaları bu hafta içerisinde yapılacak faaliyetleri ortaya koymak için yapılan bir çalışma. Sor kültürünün tabana yayılması ve herkesin sağlıklı yaşam nedeniyle spor yapması için çalışmalar yapmamız gerekiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde İl Müdürlüğü olarak sağlık için spor yapılmasının yanı sıra performans sporcularının artması adına çalışmalar yapmamız gerekiyor. Bizler bu yeteneklerimizi devletimizin yapmış olduğu yatırımları en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz" dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım