Kayseri Deniz Postası - Büyükşehir'den Amatör Spor Klüplerine 1 Milyon TL'lik Malzeme Desteği
04
Cts, Şub
53 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi


Forum Kayseri

Spor
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber : Aydan Yıldırım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Amatör Spor Kulüplerine Spor Malzemesi Dağıtım Töreni gerçekleştirildi. 

Toplamda 1 milyon TL’lik spor malzemesi dağıtan Başkan Büyükkılıç, “Sporda ‘her zaman varız’ diyoruz ve amatör sporumuza desteğimizi sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

Kayseri Amator Spor Kluplerine Malzeme Destegi

 

Sümer Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen törene Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Yukatel Kayserispor Asbaşkanı Ali Çamlı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mutlu Önal, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, daire başkanları, amatör spor kulüpleri başkanları ve sporcular katıldı.

 

Malzeme Dagitim Toreni Kayseri

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. marifetiyle Kayseri’mizin her bölgesinde hizmetlerimizi sürdürürken, sporda da çeşitliliği esas alarak tüm insanların beklentilerine cevap verecek bir yaklaşım sergilediğimizi buradan paylaşmak istiyorum. Bu yönde de milyonlarca kişiye ulaştığımızı, değişik spor çalışmalarıyla mutlaka insana dokunduğumuzu, bunun onurunu, gururunu taşıdığımızı belirtiyor, Spor A.Ş.’mize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Kayseri’yi sporun ve sporcunun merkezi haline getirmek için gayret gösterdiklerini söyleyerek, şöyle konuştu;

“Kırsalda özellikle her beldede, her mahallede mutlaka bir sahamız, spor alanında salonumuz var. Yüksek İrtifa Merkezi’mizi de hayata geçirmek suretiyle sporun ve sporcunun merkezi haline geliyoruz. Sırf bu sene 20 takımın, yurt içinden ve yurt dışından, kamp yaptığını ifade ediyorum. Şuanda 2 tane olan sahaya 6 tane daha ilave edip, yüzme havuzumuzu, çok amaçlı spor salonunu yapma aşamasında olduğumuzu belirterek, Kayseri’yi sporun ve sporcunun merkezi yapıyoruz. Geçenlerde Atlı Cirit Şampiyonası’nı izledik, Kayseri’yi ata sporunun merkezi haline getiriyoruz. Yüzme, tenis, atletizm konusunda çalışmaların yanı sıra yarı maraton ile Kayseri’miz kendisinden söz ettirdi. Basketbol, voleybol veya diğer salon sporlarında ‘her zaman varız’ diyoruz ve amatör sporumuza desteğimizi sürdürmeye devam ediyoruz.”

 Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mutlu Önal ise

“Büyükşehir Belediye Başkanımızın söz verdiği, 350 bin TL’den 1 milyon liraya çıkardığı malzeme dağıtımı için burada bulunmaktayız. 135 bin sporcumuz olan, 65 branşta 7 bin faal futbolcu, 35 bin lisanslı sporcu ile 180 bin kişilik en büyük sivil toplum örgütüyüz. Bu katkıyı veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Tören çerçevesinde, Kayseri’deki amatör spor kulüplerine 1 milyon TL tutarında 4 bin 400 adet tişört, şort ve çorabın yer aldığı antrenman takımı, 110 adet dört numara futbol topu, bin 450 adet beş numara futbol topu dağıtımı yapıldı.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım