Kayseri Deniz Postası - Kayserispor Cephesinden Hakemlere Olay Tepki!
04
Çar, Eki
20 Yeni Haber

 

 

Spor
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek final maçı sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

4-1 yenildikleri ve kupaya veda ettikleri Fenerbahçe maçının ardından açıklama yapan Samet Koç, hakem triosu ile ilgili "Fenerbahçe’nin bizi yenmesi için sizin desteğinize ihtiyacı yok, yönettiğiniz maçta yaptığınız kasıtlı hatalar nedeniyle sizi protesto ediyorum" dedi.

Samet Koç açıklamasında; "Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında bizi mağlup eden rakibimiz Fenerbahçe'yi tebrik ederim. Hakem triosuna sesleniyorum, Fenerbahçe’nin bizi yenmesi için sizin desteğinize ihtiyacı yok, yönettiğiniz maçta yaptığınız kasıtlı hatalar nedeniyle sizi protesto ediyorum. Hakem olarak Fenerbahçe takımının önceki maçında oluşan gündemden etkilenmek size yakışmıyor, aynı hakemin ilk devre oynadığımız Adana Demirspor maçında bize karşı hatalarını tekrar etmesi tamamen kasıtlı kararlarının tezahürüdür" ifadelerini kullandı.

Samet Koç, "MHK başkanı Lale Orta’nın oluşturmak istediği güven ortamını baltalayan bu hakemin bir daha hiçbir maçımızda görev almamasını en üst perdeden seslendiriyoruz. Haftaya oynayacağımız Galatasaray maçında adil bir yönetim talep ediyoruz, kulüplerin şampiyonluk yarışında Kayserispor’un kurban edilmesine müsade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.