Festivallere giderken çantada bulunması gereken ürünler sıralandı

Teknoloji

Tatil sezonuyla hız kazanan festivaller, müzikseverleri de hareketlendirdi. Özellikle bu süreçte yanınıza alacağınız teknolojik ürünlerin ne olacağı önem kazanırken festivalleri daha da eğlenceli hale getirmenin de bazı püf noktaları var. Teknoloji perakendeciliği şirketlerinden İstanbul Bilişim’in Genel Müdürü Levent Menteşe, festivallerde yanınıza alacağınız teknolojik ürünlerin cep telefonu, tablet ya da notebook ile sınırlı kalmamasının gerektiğine dikkat çekerek, "Teknolojik bir dünyada yaşıyoruz ve artık festival boyunca en iyi verimi alabilmeniz için aksesuar seçimini de iyi yapmak gerekiyor" ifadelerini kullandı.

  Menteşe, festivallere giderken 'iyi ki de yanıma almışım' diyebileceğiniz teknolojik ürünleri şöyle sıraladı:

  Taşınabilir şarj aleti

  "Festivaldeyken plajda, açık havada ve dışarıda olma ihtimaliniz yüksek. Cep telefonu şarjınız bittiğinde zor durumda kalabilirsiniz. Bugün piyasada taşınabilir şarj cihazlarının çeşitli versiyonları var. Taşınabilir USB şarj cihazları, sürekli online kalma isteğini karşılıyor.

  Aksiyon kamerası

  Sahnede sevdiğiniz grupları dinlerken anı ölümsüzleştireceğiniz aksiyon kameraları birçok açıdan kayıt yapabildiği gibi eğlenceli görüntüler oluşturuyor.

  Gürültüyü engelleyen kulaklık

  Bu aksesuar da huzurlu bir festival için almanız gerekenler listesinde. Uçak yolculuğundan plajdaki istenmeyen müzik ve seslere kadar pek çok alanda işinize yarayabilir. Bu tarz kulaklıklarda pasif ve aktif gürültü engelleme özelliği var.

  Koruyucu kılıflar

  Cihazları dış etkenlere karşı koruyorlar. Telefon, tablet, dizüstü, MP3 çalar, elektronik kitap okuyucusunun düşme, çizilme olasılığını en aza indiriyorlar. Kılıf seçiminde mümkün olduğunca fermuarlı ve çıt çıtlı olmamasına dikkat edin. Ekranın çizilmesini önleyen jelatinler de önemli.

  Taşınabilir hoparlör

  Sahne sonrası için güzel bir cihaz. Son modelleri bluetooth teknolojisiyle destekleniyor ve hatta USB vasıtasıyla diğer cihazları şarj etmenizi sağlayanları da var. Müziğinizi yanınızda götürmenizi sağlıyor.

  E-kitap okuyucu

  Tabletiniz yanınızda olsa da bazı insanlar için kitapları e-kitap okuyucusundan okumak daha önemli. Özellikle uzun giden pil ömürleri tercih edilmelerinde etkili. Son model kitap okuyucuları bir aya kadar gidebilen pil ömrüne sahipler.

  Cepte Wi-Fi

  İçindeki sim kartla 3G interneti kablosuz bağlantıya çeviren yeni cihazlar sizi devamlı online tutabilir".  (İHA)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar