AGÜ Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. kuruldu

Teknoloji

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (AGÜ TTO) Anonim Şirketi resmen kuruldu. Şirket, düzenlenen imza töreni ile Kayseri Ticaret Odasına üye kaydını yaptırdı. 

 

Sümer Kampüsü, Rektörlük Senato Salonu’na gerçekleştirilen imza törenine Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nun yanı sıra Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, AGÜTTO AŞ Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. 
Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu, hedeflerinin şehri ve ülkeyi öne çıkaran, sanayi üniversite işbirliği kapsamında yüksek teknoloji üreten şirketlerin birbirleriyle işbirliği yaptığı tematik bir Teknopark kurmak olduğunu söyledi. 
Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy da konuşmasında, AGÜTTO A.Ş’nin resmen kurulmasıyla birlikte yeni bir üye, yeni bir şirket kazandıklarını belirterek, ülke ekonomisine katkı sağlamanın önemine dikkati çekti. 
AGÜ’de kısa sürede çok başarılı işlere imza atılmasının iyi okunması gerektiğini vurgulayan Başkan Büyüksimitci, “AGÜ Teknoloji Transfer Ofisi’de bir başlangıç olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası ve AGÜ ortaklığı ile AGÜ Sümer Kampüsü içerisinde kurmayın planladığımız Model Fabrika’nın prosedürlerini tamamladık. Planladığımız şekilde giderse önümüzdeki yıl Kayserimize model fabrikayı kazandırmış olacağız. Kayseri Sanayi Odası olarak AGÜ ve şehrimizdeki diğer üniversitelerimizin her zaman yanındayız” dedi. 
Daha sonra imzalar atılarak AGÜTTO A.Ş’nin Kayseri Ticaret Odası’na üye kaydını yapıldı. İmzalar AGÜTTO A.Ş adına Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ile Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy tarafından atıldı. 
Yeni kurulan AGÜTTO A.Ş, Ar-Ge ve yenilikçilikle ilgili olarak kamu ve özel sektör ile işbirliği yaparak, yenilik ve ürün geliştirme faaliyetlerinde bulunacak. Amaçlarından biri de üniversite ve sanayi işbirliğini geliştirmek olan AGÜTTO A.Ş, üniversite için şirketleşme ve girişimcilik desteği sağlayacak. AGÜTTO A.Ş, üretilen bilgi ve yapılan buluşları fikri mülkiyet kapsamında mentörlük çalışmaları, girişimcilik, lisanslama ya da sanayi işbirliği alanlarında çalışmalar yürütecek. (Kurumsal)

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar