Kayseri Deniz Postası - Kişisel Teknoloji
26
Sal, Eyl
44 Yeni Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait, Türk milletinin hayali, Türkiye’nin yerli ve milli gururu olan TOGG’un Kapadokya rengi 38 KB 154 plakalı otomobil, vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ve hayranlıkla karşılanıyor.

Eskişehir’de oyuncakçılık yapan esnaf, telefon kullanımının erken yaşlara düşmesiyle sosyal medyaya erişen çocukların oyuncak tercihlerinin değiştiğini söyledi.

Kamuya ücretsiz olarak sunulan ücretsiz internet kullanımı ile ilgili bilgiler veren Bilişim Uzmanı Hakan Topuzoğlu, ücretsiz sunulan ağlarda özellikle bankacılık işlemlerinde güvenilir uygulamalardan giriş yapılması gerektiğini söyledi.

Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr. Abdussamet Arslan tarafından geliştirilen Bina Kontrol (Yapı Hasar Tespit Uygulaması) mobil uygulama sayesinde binaların sağlam olup olmadığını cep telefonu ile kontrol edilebilecek.

Gümüşhane Üniversitesi Mekatronik Bölümü öğrencileri bir bataryayla 3 saat kullanılabilen elektrikli araç yaptı. ‘Silver House’ isimli araç 120 kilometre hıza ulaşabiliyor.

150’den fazla genç sanatçının bine yakın eserini Türkiye’nin her köşesindeki sanatseverlerle buluşturan Trendyol Sanat, metaverse mağazası ile etki alanını genişletiyor. Trendyol Sanat’ta yer alan sanatçıların 600’e yakın sanat eseri yer alacak.

Giresun’un Tirebolu ilçesinde meslek lisesi bilgisayar bölümünde eğitim gören Atakan Zambak hurda metal ve atıl malzemeleri kullanarak jeneratör motorundan 4 tekerlekli araç yaptı.

Bilecik'te tasarladıkları İnsansız Havam Araçlarını (İHA) gökyüzüyle buluşturan geçler, örnek aldıkları Selçuk Bayraktar'a geliştirdikleri yazılımları sunmayı hedeflediklerini söylediler.

Pandemi döneminde, ebeveynlerin alışveriş alışkanlıklarının değiştiğine değinen bebek mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özelcan, 2020’nin ilk 7 aylık döneminde online bebek alışverişlerinde en çok bebek bezi satıldığını kaydetti. Koronavirüs salgınında annelerin dijitale yöneldiğini söyleyen Özelcan, anne bebek ürünlerinde ortalama sepet tutarının ise 350 liraya ulaştığını kaydetti.

Arkadaşlar arası para transferini yönetmek ve kimin kime ne kadar borcu veya alacağı olduğunu görmek için geliştirilmiş bir harcama takip uygulaması olan Kassa da bunlardan birisi. QNBEYOND Hızlandırma Programı'ndan çıkan uygulama üzerinden artık kullanıcılar özel sohbet (chat) grupları içinde ücretsiz para transferi yapabiliyor.

Daha Fazla Makale …