Kayseri Deniz Postası - Vali Gökmen Çiçek Savunma Sanayi Sempozyumu Sergisi’nin Açılışına Katıldı
27
Çar, Eyl
30 Yeni Haber

 

 

Teknoloji
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times
Haber : Aydan Yıldırım
 
Vali Gökmen Çiçek , Savunma Sanayi Sempozyumu Sergisi'nin açılışına katıldı.
 
 
Vali Gökmen Çiçek, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Savunma Sanayii Başkanlığı destekleriyle Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi tarafından 13-15 Ekim tarihleri arasında Kayseri’de 1.ncisi düzenlenecek olan “Savunma Sanayi Sempozyumu Sergisi” nin açılışına katıldı.
 
Erciyes Kültür Merkezinde düzenlenen Sergi’nin açılışına Vali Gökmen Çiçek, Büyük Şehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Serdar Demirel, Teknik Hizmetler Genel Müdürü Tümgeneral Hüseyin Duman, MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, TMMOB MMO Başkanı Yunus Yener, Savunma Sanayi Kuruluşlarının Temsilcileri, İl Protokolü ve vatandaşlar katıldı.
 
Programda konuşan Vali Çiçek, Kayserinin savunma sanayiinde önemli bir yeri olduğunu belirterek “ Benim lise zamanlarımda 90’lı yıllarda bize söylenen bir şey vardı. ‘Dünyada artık savaşlar bitiyor, dünya artık küresel bir yer haline geldi, artık post modernleşme ile beraber dünyada savaşların bittiğini, milletlerin kültür ve etnik savaşlarının olmayacağı bir yüzyıla giriyoruz’ diye söyleniyordu. Ancak 20.Yüzyıla geldiğimizde gördük ki bu söylenenlerin hepsi gerçekliğini yitirdi. Bu söylenenlerin yerini savaş, kan ve gözyaşı aldı ve bu özellikle bizim coğrafyamızda Tarih boyunca yaşanan savaşlara baktığınızda, teknolojik olarak güçlü ve hazır olursak her şeyin birçok yönden daha kolay olduğunu görmüş oluruz. Gene birçok yönden tam bağımsızlık hepimizin kurmak istediği, özellikle de savunma sanayisinde tam bağımsızlık devletimizin gücünü temsil etmektedir. Eğer savunma sanayisinde çok güçlü olmazsak az önce söylediğimiz bağımsızlık kelimesinin hiçbir değeri kalmıyor. Dolayısıyla Türkiye’nin savunma sanayisinde güçlü bir ülke olması, sadece Türkiye’yi değil bölgeye ve dünyaya huzur getirmesidir '' dedi.
 
Vali Çiçek sözlerine şu şekilde devam etti ; '' Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye’nin son yıllarda savunma sanayisinde yaptığı atılım hepimizi gururlandırıyor ve ümitlendiriyor. Bundan sonra Kayseri’nin bu alanda çok daha fazla çalışacağını, üreteceğini ve Türkiye’ye katma değer kazandıracağına inanıyor ve buradaki herkese çok teşekkür ediyorum.” 
 
Açılış Programı konuşmaların ardından Protokolün sergiyi gezmesinin ardından sona erdi.