Kayseri Deniz Postası - Bilim
26
Sal, Eyl
42 Yeni Haber

İstanbul semalarında saat 02.30 sıralarında gökyüzünde görülen sebebi bilinmeyen ışık hüzmesi meteor düştü iddialarına neden oldu. O anlar cep telefonu ve güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Gökyüzü meraklıları yılın en etkileyici olayı Perseid meteor yağmuru için Erciyes’te buluşacak. Hacılar Kapı’da 2 bin 650 metrede düzenlenecek etkinlik unutulmaz bir görsel şölen sunacak.

Güneş yüzeyinde ilk gez görülen devasa büyüklükteki lekelerin ardından bilim adamlarının 6 ay ile 1 yıl süre tanıdığı, gerçekleştiğinde iletişimi kesebilecek büyüklükteki patlamanın ilki geçtiğimiz gün yaşandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Bilim Merkezi’nde öğrenciler yaz mevsimini dolu dolu geçiriyor.

Hacılar Ali Atay Şaşoğlu Ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK araştırma projeleri sergisi açıldı. İlçe protokolünün de beğenisini kazanan projelerden üç tanesi bölge finalinde yarışmaya hak kazandı.

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi öğrencileri, geliştirdikleri proje ile ev ve iş yerlerinde ocaklardan çıkan ısının boşa giden kısmıyla elektrik enerjisi üretti.

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde kaymakam ve belediye başkanının katıldığı şenlikte çocuklarla oyun oynaması renkli görüntüler ortaya çıkardı.

Daha Fazla Makale …