Haber: Fatma Admış / Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK tarafından Kayseri’ye kazandırılan Kayseri Bilim Merkezi’nde yarın Bilim Kampı açılıyor. Bilim Merkezi’nde Temmuz ayı boyunca gerçekleştirilecek olan etkinlikler üçer günlük periyotlar halinde gerçekleştirilecek.

TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın ödül töreni yapıldı. En fazla ödülü, Liseli Cansel’in talihsiz intiharı ile gündeme gelen Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi aldı.

Öğrencilerin analitik düşünce becerilerinin gelişmesine katkıda bulunan ve Uluslarası bir metot olan ‘Mind Lab’ Türkiye finalleri 6 Mayıs tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.  

Öğretmeninin tecavüzüne uğrayarak intihara sürüklenen ‘Cansel’ ile gündeme gelen Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi, 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na en fazla proje sunan lise oldu. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kayseri Bilim Merkezi’nde çeşitli bilimsel aktivitelerle kutlandı. Kayseri Bilim Merkezi’nde 22-23 Nisan tarihlerinde çocuklar için bir dizi etkinlik yapıldı. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye'deki en önemli bilim merkezlerinden birisi olacak olan Harikalar Diyarı içindeki Bilim Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Başkan Çelik, Bilim Merkezi'ne yaptığı ziyarette sergilenecek olan cihazları test etti. 

Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Erciyes Teknopark A. Ş. arasında akademisyenler, üniversite öğrencileri, ilgili araştırmacılar, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan uzmanlar, genç girişimciler ve özel sektör temsilcilerine yönelik teorik ve uygulamalı ‘Proje döngüsü yönetimi’ ile ‘Girişimcilik’ eğitimleri vermek, workshoplar ve destekleyici etkinlikler düzenlemek amacıyla ‘Girişimcilik ve Uygulamalı Proje Eğitimleri’ adıyla işbirliği yapıldı. 

Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Çağlayan, Bilim Akademisi Tarafından BAGEP (Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı) Ödülü’ne Layık Görüldü. 

*Resmi İlanlar*

reklam