30 Haziran günü Kayseri’de yaşanan taciz olayının ardından tartışmalar devam ediyor. Suriyelilere ait olan işyeri ve evlere verilen hasar sonrası Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’a Yeni Şafak Gazetesi’nden suçlama iddiası geldi. Ümit Özdağ’ın yaklaşık 2 ay sonra X sosyal medya platformunda paylaşılan, Kayseri’deki Suriyelilerin Sahabiye Mahallesi’ndeki işyerleri ve evlerinin olduğu görüntüleri yeniden paylaşmıştı. İlgili görüntülerdeki bir vatandaş, Kayseri’de Suriyelilerin sayısının giderek artması ve şehrin demografik yapının tehdit altında olduğunu belirtmişti. Özdağ’ın bu paylaşımı sonrasında 2 ay sonra Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yaşanan taciz olayı sonrası Kayseri halkı sokağa döküldü. Suriyelilere ait bir çok işyeri ve ev zarar gördü.

Yeni Şafak’ın iddiasına göre; Özdağ’ın bu paylaşımıyla Suriyelileri hedef gösterdiği öne sürüldü.

Özdağ Sert Konuştu!

Yeni Şafak’ın iddiaları sonrası Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’dan cevap gecikmedi. Özdağ, kendisini suçlayan Yeni Şafak Gazetesi ve çalışanlarına sert açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Yeni Şafak, Türkiye’ye yönelik DEMOGRAFİK TECAVÜZÜN başlıca savunucularındandır. 13 milyon sığınmacı ve kaçağın ülkemizde kalmasını ve yenilerinin gelmesini UTANMAZCA savunmaktadır.

Yeni Şafak, büyük Kürdistan kurulması için tasarlanan ülkemizi iç savaşa sürüklemek için kurulan tuzağın medya aracıdır. Atatürk ve milli, üniter, laik Türk devletine düşman olan Yeni Şafak, Atatürk’ün askeri olan Ümit Özdağ ve Atatürk’ün partisi olan Zafer Partisi’ni doğal düşman görmektedir. Bu konuda da haklıdır.

Zafer Partisi de Yeni Şafak gazetesini Türkiye’ye düşman yayın organı olarak görmektedir. Zafer Partisi için Yeni Şafak İngiliz muhipler derneği yayın organıdır. 2 ay önce Kayseri’de yerel bir YouTube kanalı Suriyelilerin yoğun olduğu mahalleden görüntüler yayınlamıştı. Ben de sosyal medyadan bu X mesajını yeniden paylaşmıştım.

Tabii Kayseri’yi bilmeyen, yaşadıkları mahallede kimin nerede oturduğunu bilmeyen, mahallelerini tanımayan Kayserililer benim yeniden yayınladığım videodan Suriyelilerin nerede oturduğunu tespit edip ev ve dükkanları basmışlar.

Deprem Bölgesi Yine Sallandı! Malatya'da Deprem! Deprem Bölgesi Yine Sallandı! Malatya'da Deprem!

Yeni Şafak çalışanlarına balık yağı içmelerini öneriyorum. Beyin kireçlenmesi durumunda yararı olur mu bilmem ama deneyin. Ve olayların neden olduğunu anlatan bir Kayserili ile sizi baş başa bırakıyorum. Kayseri’de ve diğer kentlerde yıllardan bu yana gerçekleşeceği konusunda uyardığımız bu olayların nedenini anlamazsanız bu ülkenin başını büyük belalara sokarsınız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber