-reklam-

Melik Gazi’nin torunu son yolculuğuna uğurlandı

Haber-Foto: Şeref Kahraman / Danışmendlilerin üçüncü hükümdarı Kayseri’yi kendisine merkez yapan ve Camikebir (Ulucami), Melikgazi Cami’leri yaptıran Melik Mehmet Gazi’nin torunu olan ve 70 yaşında hayatını kaybeden Aydın Karakimseli son yolculuğuna uğurlandı.

Danışmendlilerin üçüncü hükümdarı büyük dedesi Melik Mehmet Gazi’nin torunu olan, Kayseri’de yayıncılık, gazetecilik gibi görevler yapan, Kayseri Gündem, Elif TV’nin kurucu ve genel yayın yönetmenlerinden fikir adamı Aydın Karakimseli, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

70 yaşındaki Karakimseli’nin acı haberini en yakın arkadaşlarından olan Mustafa İbakorkmaz, “Aydın Karakimseli ağabeyimiz hakkın rahmetine kavuştu. Yakınlarının ve sevenlerinin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin” diyerek duyurdu.

Edebiyat sever, düşünce adamı Karakimseli’nin kara haberini alan sevenleri adeta yasa boğuldu.

Merhum Karakimseli, dedesi olan Melik Mehmet Gazi’nin yaptırdığı cami olan Camikebir’den öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına AK Parti milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kocasinan ilçe başkanı Hüseyin Okandan, Kocasinan ilçe başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ERÜ rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

İl Müftüsü Şahin Güven’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Karakimseli, Eski Mezarlık’a defnedildi.

Edebiyat dergilerinde yazılar da yazan Karakimseli, sosyal medyada yazdığı bir yazısında şöyle diyordu: “Eskilerde yokluk vardı bugüne göre hiç bir şey yoktu ama insan vardı şimdi her şey var ama insan kalmadı istisnaların dışında. Türk toplumu 18.19 uncu yüzyıl Avrupası’nı yaşıyor. Laikler kemelistler ataistler koministler hep 18.19 yüzyılı yaşadılar halende öyle. Şimdi Müslümanlar da aynı yaşama evrildiler.18.19 yüzyılın pozitivist şekilci, dünyacı mantığı her şeye hakim oldu.”

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar