Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, Haziran ayı toplantısını Başkan Memduh Büyükkılıç’ın yokluğunda yaptı. İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Kazım Yücel, kentteki bazı sorunları meclis ile paylaştı.

Meclis Başkan Vekili Bekir Yıldız yönetiminde yapılan toplantıda 29 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısını yöneten Meclis Başkan Vekili Bekir Yıldız, toplantının başında meclis üyelerinin ve Kayseri halkının Ramazan Bayramı’nı kutladı. Meclis toplantısında 29 gündem maddesi görüşüldü.

Ağırlıklı olarak İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan raporların görüşüldüğü meclis toplantısında 29 gündem maddesinin tamamı meclis üyelerinin oy birliği ile karara bağlandı. Toplantıda bazı cadde ve sokaklarla ilgili isim değişikliğine ilişkin talepler de Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na havale edildi.  

İLK DEFA HALK OTOBÜSÜ ALABİLECEKLERE…

Gündem maddelerinden birinde Argıncık Amatör Spor Tesisleri’nin Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden 10 yıllığına Belediye’ye tahsisi oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin sonuncusu olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Yönetmeliğinde değişiklik yapılması talebi de oy birliği ile kabul edildi. Madde gereğince, ilk defa halk otobüsü alabilecek olanlar 15 yaş sınırına kadar alabiliyorlardı, 16 yaş sınırına çıkarılmasına karar verildi.

Gündem maddelerini ardından söz alan İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Kazım Yücel Acıbadem Hastanesi yanındaki parkta yağan sağanak yağmura rağmen fıskiyelerin çalışmasını eleştirerek, “Bizim sudaki tasarruf bakış açımız daha dikkatli olabilir, suya ihtiyacı olan bir şehiriz” dedi. Türkiye A milli takımının Fransa’ya karşı muhteşem bir galibiyet aldığını hatırlatan Kazım Yücel, “Kayseri’ye müthiş bir stat yapıldı. Bir sonraki maçlarda bir milli maçı Kayseri’de olmasını temenni ediyorum, kamuoyu baskıyı yapalım” ifadelerini kullandı.

Başkan Yücel, Arife günü Asri Mezarlık’ta araçların girişine müsaade edilmesi ile ilgili de “Bir anlamda çok güzel, bir anlamda alt yapısı müsait olmayan bir mezarlığımız var. İki araç yan yana geçemiyor, sağolsun başkanımız iyi niyetle açtı ancak Kayseri halkının bir çoğunun oraya intikal etmesiyle kavgaya dönüşen izdiham yaşandı, bu da basına bir nevi yansıdı ama ben sizlerle bunu da paylaşmak istedim. Bundan sonraki bayramlar da daha dikkatli olalım isterim” şeklinde konuştu.

Yücel, “Son olarak yine arife günü Alparslan durağında bir çoğunu tenzih ediyorum, bir tane özel halk otobüsü şoförü aşağı indi, eşi, çocuğu ile birlikte olan bir şahsa öyle ağır hakaretler ediyor ki siz duysanız cinayet işlersiniz. O lafları ağzına aldıktan sonra o şoför hala Ulaşım A.Ş.’de bu arkadaş Kayseri’ye hizmet ederse buna çok üzülürüm” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar