-reklam-

OSB’LERDEN ELİTAŞ’A ORTAK CEVAP: “YIPRATILMAMALIYIZ”

Haber: Azim Deniz, Şeref Kahraman / Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, İncesu, Mimarsinan OSB, KEPSAŞ Genel Müdür Yardımcısı ile birlikte ortak basın açıklaması yaptı. Nursaçan, “Kayseri OSB yönetimi sanayicilerimizin her zaman yanındadır, sanayicilerimizin menfaatlerini her ortamda savunmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna noksan ve yanıltıcı açıklamalarda bulunmanın doğru olmadığına inanıyoruz. Zira bu kurumlar sanayicilerimize önemli hizmetler sunulan, yıpratılmaması gereken önemli merkezlerdir” dedi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısına Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, İncesu OSB Başkanı Ali Baktır, Mimarsinan OSB Başkanı Mehmet Karabulut, KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, KEPSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Bekir Çataloluk ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, “Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgeleri’nde 50 binin üzerinde tesis üretim yapıyor. Bu fabrikalarımızın her biri önemli bir değerdir. Bizim bu fabrikalarımızı daha fazla üretmeye, ihracat yapmaya yönlendirmemiz gerekiyor” dedi.

OSB’ler arasında gece, gündüz elektrik birim fiyatı farkı olduğuna dikkat çeken Nursaçan, şöyle konuştu: “Ancak Kayseri OSB, Mimarsinan OSB, İncesu OSB’lerde elektrik fiyatları konusunda son dönemlerde çok ciddi fiyat artışlarıyla karşı karşıya gelmiştir. Hem fiyat arttı hem de tedarik tarifesi nedeniyle sanayicilerimiz elektrik birim fiyatlarımızı öngöremez hale geldi. Kayseri OSB olarak biz de 2018’de bu uygulamaya dahil olduk. Enerji tüketimleri farklıdır. Bazı bölgelerde petro kimya, bazı bölgelerde tekstil, otomobil sektörü fazladır. Kayseri OSB’de bayramlarda, gece saatlerinde çalışan tesis sayısı çok azdır. Sanayi tesislerimizi gündüz saatlerinde çalışmakta, haliyle etkilemektedir. O bakımdan diğer OSB’ler ile Kayseri OSB’yi kıyaslamak doğru değildir. Kayseri OSB olarak KEPSAŞ ile yapılan her sözleşme döneminde her uygun koşullarda elektrik tedariki için azami çaba ve gayret gösterilmektedir. Açıkça ifade etmeliyim ki KEPSAŞ ile yaptığımız sözleşmede Kayseri OSB’den teminat mektubu alınmamıştır. Bölge sanayicilerimizin menfaatleri konusunda ne kadar hassas davrandığımızın göstergesidir.”

Başkan Nursaçan Kayseri OSB’nin yıpratılmaması gerektiğini belirterek, “Kayseri OSB yönetimi sanayicilerimizin her zaman yanındadır, sanayicilerimizin menfaatlerini her ortamda savunmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna noksan ve yanıltıcı açıklamalarda bulunmanın doğru olmadığına inanıyoruz. Zira bu kurumlar sanayicilerimize önemli hizmetler sunulan, yıpratılmaması gereken önemli merkezlerdir. Sanayiciler ve tüccarlarımızın bu ülkenin gelişmesinde önemli rol oynayan elit insanlardır” diye konuştu.

İncesu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı, KAYSO Yönetim Kurulu üyesi Ali Baktır da “KEPSAŞ ile sıkı bir pazarlık yaparak en uygun fiyatlara elektriği alıyoruz” diyerek, AK Parti milletvekili Mustafa Elitaş’ın açıklamaları ile ilgili ise orada bir yanlış anlaşılma olduğunu, aylar arasında ve gündüz ile gece fiyatları arasında yanlış bilgilendirme yapıldığını söyledi. Baktır, “Biz bu toplantıyı kimseye cevap olarak yapmıyoruz, sanayicimiz bilinçlensin diye yapıyoruz” dedi.

Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karabulut ve KEPSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Bekir Çataloluk OSB elektrik birim fiyatları ile ilgili bilgiler verdiler.

Toplantı soru cevap şeklinde devam etti.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar