-reklam-

Öğrenciler kapatılan yurtları için mücadele ediyor

Milletvekili sözünü aldı ama…

Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri Üniversitesi’ne bağlı Pınarbaşı Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu öğrencileri, okul kampüsünde bulunan ve kapatılan KYK Pınarbaşı Öğrenci Yurdu önünde basın açıklaması yapacak. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş yurdun kapatılmayacağı sözünü almıştı ancak okulu tercih eden 140 yeni öğrenci ile 50 mevcut öğrenci mağdur durumda oldukları öğrenildi.

Kayseri Üniversitesi’ne bağlı olan Pınarbaşı Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin kaldığı öğrenci yurdu ‘yetersiz öğrenci’ nedeniyle kapatılma kararı alınmıştı. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Pınarbaşı´da bulunan KYK öğrenci yurdunun kapatılması ile ilgili KYK yetkilileri ile görüşmeler yapılmış ve yurdun kapatılmayacağı sözünü almıştı. Ataş, yurttan yararlanan ve yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin endişelenmemeleri gerektiğini söylemişti.

Ancak gelinen son noktada ve yaklaşan eğitim öğretim yılı öncesi yurdun kapatıldığı gerekçesiyle okulu tercih eden 140 yeni öğrenci ile 50 mevcut öğrenci mağdur durumda oldukları öğrenildi.

Pınarbaşı Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ufuk Karakuş, gazetemize yaptığı açıklamada, “Pınarbaşı Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu’nda okuyorum. 1 yıl okulumuzun yurdunda kaldım, bu yıl ikinci sınıfların gitmesiyle birlikte azalan kontenjan yüzünden yurdumuz kapatıldı. Şuan tercih yapamıyoruz, okulumuzu tercih eden 140 arkadaşımız ve mevcutta bulunan 50 öğrenci arkadaşımız da mağdur durumdadır” diye konuştu.

Cumartesi günü kapatılan yurt önünde açıklama yapacaklarını söyleyen Karakuş, “Bizler seslerimizi yüksek mecralara duyurmak için cumartesi günü saat:13.00’da kapatılan yurdumuzun önünde basın açıklaması yapacağız. Tüm halkımızı ve öğrenci arkadaşlarımızı bizlere destek olmaya çağırıyorum” dedi.

Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu kampüsünde bulunan KYK Pınarbaşı Öğrenci Yurdu, 272 erkek, 272 kız öğrenci kapasiteli.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar