-reklam-

İYİ Parti: “Laf olsun muhalefeti yapmıyoruz”

5 aylık meclis çalışmalarını anlattılar

Haber-Foto: Şeref Kahraman, Ece Eraslan/ İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Süleyman Bozkurt, yönetim ve Meclis üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Bozkurt, “Biz laf olsun muhalefeti yapmıyoruz, bilinçli muhalefet yapmaya yani şehrimiz için çalışıyoruz. Biz dersimize çalışıyoruz” dedi.

Elit Ziyafet ve Balo Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Süleyman Bozkurt, yerel seçimlerin ardından geçen 5 ayda belediyelerde Meclis üyelerinin yaptıkları çalışmalar nedeniyle basın açıklaması düzenlediklerini ifade etti.

“Biz laf olsun muhalefeti yapmıyoruz”

Milletin verdiği muhalefet görevi ile belediyelerde Meclis üyeliklerine gönderdikleri partili isimlerin nitelikli olduğunu bunu da o isimlerin 5 ay içerisinde gösterdiklerini ifade eden Bozkurt, “Biz laf olsun muhalefeti yapmıyoruz, bilinçli muhalefet yapmaya yani şehrimiz için çalışıyoruz. Biz şehrimizi seviyoruz, insanımızı seviyoruz, şehrimizin de bizi sevmesi için mücadele ediyoruz. Biz birbirimizle kardeşlik hukuku içerisinde olan insanlarız” diye konuştu.

“Kayseri festivaller şehri olmalı”

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, “Biz belediye başkanlığını almasak bile Kayseri’nin en büyük sorunu mesken sorununu çözmek için mücadele ediyoruz. Kayseri’de şimdi bir turist göremiyoruz, kente turist değil işadamı geliyor, bunu da Meclis’te gündeme getirdik. Kayseri festivaller şehri olmalı, pastırması, mantısı, sucuğu, üzümü, Erciyes’i, tarihi mekanları o kadar çok şey var ki anlatacak. Bunu da Meclis’te gündeme getirdik” dedi.

“Şehir içerisinde yeterince AVM var”

Şehir içerisindeki yapılacak Alış Veriş Merkezi ile ilgili de konuşan Yücel, “Tuna Caddesi mevkiinde AVM yapılacağı konuşuluyor. 23 Nisan’da bir çocuk başkanın koltuğuna oturuyor ve belli ki öğütleniyor, ‘bizim oraya AVM istiyoruz’ diyor ve başkan da bu pass edilmiş, yerlerinde olmak istemeyiz, başkan ‘çocuklar da istiyor’ diye oraya AVM yapılacağını duyuruyor. AVM’ler şehir içerisinde yeterince var, AVM esnafı da zaten zor durumda” ifadelerini kullandı.

Grup Başkanvekili Yücel, millet bahçeleri, su sorunu, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi, Ulaşım A.Ş., ekmek zammı gibi bir çok konuyu da Meclis’e taşıdıklarını söyledi.

Melikgazi Belediyesi İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Adnan Kenanoğlu da Melikgazi Belediyesi’ne T.C. tabelalarının takılması için öneride bulunduklarını, başkan Palancıoğlu’nun da ekonomik külfet ile ilgili verdiği cevabı hatırlattı. Kenanoğlu, “İYİ Parti Kayseri’de nasıl muhalefetlik yapılır gösteriyor” dedi. 

Son olarak söz alan Talas Belediyesi İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Hasan Özsoy ise Talas halkına hizmeti bir borç olarak gördüklerini anlattı. Özsoy, “Meclis toplantılarına çok hazırlıklı gidiyoruz, kısacası dersimize iyi çalışıyoruz” dedi. Özsoy, Talas Belediyesi tabelasına T.C. ibaresinin konulması için önerge verdiklerini hala cevap gelmediğini söyledi.

İlmek: “Cami var, imamı yok”

Konuşmaların ardından partililer, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, “Saraycık TOKİ’de cami var imamı yok, otobüs sorunları var, Meclis’e bu sorunları ilettik, biz İncesu olarak bazı konularda çok mağduruz. Şahsen gidiyorum insanların yanına, dertlerini dinliyorum, taleplerini büyükşehire iletiyoruz. Elimizden geldiği kadar sorunları çözeceğiz” dedi.

Toplantıya, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Talas, Kocasinan, Melikgazi parti ilçe başkanları, Meclis üyeleri ve parti yöneticileri katıldı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar