-reklam-

Komandoların göz dolduran provası

Haber-Foto: Şeref Kahraman / 97 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen ve Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz kutlamalarının provasında Kayseri 1. Komando Tugayı'na bağlı komandolar ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ ve ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ sloganları ile adeta yeri göğü inletti.

PKK ile mücadele için özel eğitilen Kayseri 1. Komando Tugayı'na bağlı komandolar Cumhuriyet Meydanı’ndaki prova hazırlıklarında sorunsuz bir geçiş yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 2 altın madalyaya sahip olan Kayseri 1. Komando Tugayı’nda görevli olan ve yüzleri boyalı, kamuflajlı komandolar prova sonrası Ahmet Paşa Caddesi’ne yürüdükleri sırada marşlar söylediler.

TÜRKİYE'NİN İLK KOMANDO TUGAYI

Kayseri'nin güney-doğusunda ve şehir merkezinden 17 kilometre mesafede yer alan Talas'ın Zincidere mevkiindeki 1. Komando Tugayı, Türkiye'nin ilk komando tugayı olma özelliğini taşıyor.

TANK GEÇİŞLERİ YAPILMAYACAK

Öte yandan bu yılki törende de önceki yıllarda olduğu gibi tank ve top geçişininyapılmayacağı öğrenildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar