-reklam-

AĞIRNAS’TA YER ALTI ŞEHRİ BULUNDU AMA…

Haber: Azim Deniz / Mimarsinan’ın doğduğu yer olan Ağırnas’ta belediye çalışmaları sırasında bir çukur bulundu. Çukurun bir yer altı şehrine gittiği öğrenilirken, belediye ekiplerinin o çukuru kapatması ise GÖRENLERİ şaşırttı.

Gazeteci Azim Deniz yaptığı canlı yayında “Bu köy, kasaba Hristiyanlık tarihinden beri çok eski tarihe sahip. Burada çok sayıda yer altı şehirleri çıktı, anıtlar bulundu. Bugün belediye yol yapım sırasında bir çukur ortaya çıktı. Çukurun yer altı şehrinin girişi olduğu düşünülüyor. Belediye şimdi bu çukurun üzerini yol kapanmasın düşüncesi ile örtüyor, kimse görmeden üzerini kapatıyorlar” dedi.

Yabancı ülkelerde bir taş parçası bulunsa neredeyse parlatıp süsleyip etrafını çevirip tarihi eser diye sergilediklerini ifade eden Deniz, “Bizde ise bulduğumuz tarihi eserlerin üzerini kepçeyle böyle kapatıyoruz. Tarih bu şekilde yok edilmiş oluyor. Küçük de büyük de olsa bu yapı bulunmuş, bir şekilde turizme kazandırılması gerekiyor. Melikgazi Belediyesi’nin yol çalışmalarında ortaya çıktı” şeklinde konuştu.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar