Azimdeniz

azim denizAhmet Hasyüncü’nün, FETÖ kurumlarına desteklerini, bağlantılarını küçükte olsa aktarmaya çalışacağım.

Ahmet Hasyüncü’ye gelmeden önce,  uzun zamandır Hasyüncü’nün avukatlığını üstlenen Okan Yılmaz’dan bahsetmek isterim.

AzimdenizÜlkemizde, neredeyse, her gün bir hanımın yaşama hakkı elinden alınırken,
Kayseri’de avukat bir hanım, telefonla ölümüne tehdit edildi.

AzimdenizBölge adliyesi yapılmadan önce, icra daireleri adliye binasının bodrum katında idi. O dönem ki icra dairelerinden, avukatlar, vatandaşlar, aklınıza kim gelirse herkes şikâyetçi idi. Birçok usulsüzlükler yapılıyor, işler yürümüyordu. İcra satış ihaleleri, otoparklarda, vatandaşının evinin önünde… Yapılıyor, ihale çeteleri kimseyi ihalelere almıyordu.

AzimdenizKayseri ve Türkiye gündemine taşıdığımız Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin tartışmalı villa parseli ihalesinde dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor.

AzimdenizHer hafta Cuma hutbesinde Cuma namazına katılan Müslümanlara dini konularda dikkat edilmesi gereken konular hakkında ayetlerden, hadislerden hareketle öğütlerve nasihatler verilir. Hutbenin sonunda ise Nahl Suresinin 90. ayeti  “Muhakkak ki Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi  emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.” Bu ayetin Arapçası ve Türkçe meali Cuma namazına her hafta katılanların adeta ezberindedir. Peki anlamı bir kulağımızdan girip ötekinden çıkar mı?Yoksa bu ayette Allah’ın verdiği öğütlere uymaya gayret gösterir miyiz?

AzimdenizMerhaba sevgili okur;
Uzun bir süredir gündemde neler var, sizlere bu satırlardan aktaramıyordum…
Gözüme çarpan gündemdeki konuları sizlerle kısa kısa paylaşmak istiyorum.

AzimdenizSevgili okur; bazı yorumlarım ile yine karşınızdayım…

Türkiye’de ve Kayseri’deki gündemi kısa kısa değerlendirelim…

Size çok ama çok uzun bir köşe yazısı yazacağım!...

AzimdenizTürkiye’de ilk Cuma namazı aylar sonra bu hafta bir çok ilin meydanların da kılındı. Kayseri’de neden meydanda kılınmadı, yoksa izin mi verilmedi?

Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir salgın süreci yaşadık. Bilim adamları ve doktorlar Koronavirüs karşısında çaresiz kaldılar. Yüzbinlerce insan bu hastalık sebebiyle hayatını kaybetti. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayat tamamen felç oldu.

AzimdenizSevgili okur, bu hafta acı haberler peş peşe geldi. Bu haftayı kısaca size özet geçmek istiyorum. 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar