-reklam-

Attığım tweetin arkasındayım..

Azim Deniz

Azimdeniz“Kayseri’nin önemli kurumlarının içerisinde, hala ciddi sayıda FETÖ mensubu var. Bu durum ne valiliğin, ne adliyenin, ne de toplumun umrunda değil. Bugün 12.üssün istihbarat komutanı FETÖ’den tutuklanıyorsa, herkes arkasını kollasın.”

 

Önceki gün, yukarıdaki Tweeti atmıştım. Bu Tweetimden, Kayseri Valimiz Şehmus Günaydın rahatsız olmuş.  Hafta sonu koruması beni arayarak “Vali bey sizi belgelerinizle 11’de makama bekliyor dedi”  İşin gerçeği  davetin bilgi alışverişi mi, yoksa sorguya çekme mi olduğunu tam anlayamadım.  Vali Günaydın ile ilgili, bir hafta önce yazdığım, ama gazeteye koymadığım bir köşe yazısı vardı.  Onu da dün akşam itibari ile gazetemizde yayınladım. Köşe yazımda valimizin bürokratlara karşı iddia edilen davranışlarını eleştirdim.

Dün sabah daveti üzerine valimizi ziyarete gittim. Makamda iki önemli misafir daha vardı.  Sayın vali, attığım tweetten aşırı rahatsız olduğunu ve twitteki ifademi ispatlamam gerektiğini söyledi. 

Benim aklıma, Cumhurbaşkanının sözleri geldi: “Kurumlarımızdan hala FETÖ temizlenmiş değildir.”  Merak ediyorum, Sayın Cumhurbaşkanı,  sonuna kadar doğruyu söylediği bu cümlesindeki söylediklerini ispat edebilecek mi?  Bazı gerçeklerin ispatı, maalesef zordur ya da yoktur.

Vali bey, köşe yazımla ilgili bir şey konuşmadı. Tweetimle ilgili davacı olacağını söyledi. Ben de kendisine her vatandaş gibi, Vali’nin de hukuka başvurmasının en doğal hakkı olduğunu söyledim.

Bir çok konu konuşuldu.  Valimiz, FETÖ ile ilgili gerekli mücadeleyi yaptıklarını bununda kimsenin bilmesine gerek olmadığını belirtti.  Ben de kim mücadele yapıyorsa teşekkür ettiğimi belirttim.

Vali beye kurumlardaki FETÖ’cülerden bahsedince, “Üniversite benim yetkimde değil, belediyeler benim yetkimde değil, 12. Üs komutanlık benim yetkimde değil be ne yapabilirim. Biz emniyet ve jandarma olarak işlemleri yapmış, adli mercilere teslim etmişiz. Benim tutuklama yetkim yok ki” dedi.  Vali bey benim tweeti doğru anlamamış, dün söylememe rağmen, yine de anladığını düşünmüyorum. Ama dedim ya, bilmediğim ve üzerime vazife olmayan çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ederim.

Konuşulanlar orada kalmak kaydı ile birçok önemli konu konuştuk. Valimize çalışmalarında başarılar diliyor, iyi ve şehrimize yaptığı hizmetlerde yanında olacağımız gibi yanlış uygulamalar yaptığında da bir gazeteci olarak sonuna kadar eleştireceğimizi söylemek isterim. Toplumda bazı İnsanların kendisini yanlış yönlendirdiğini de belirtmekte fayda görüyorum.

Bu şehir hepimizin, bizler burada yaşıyoruz. Hep beraber, hainlere karşı mücadele edeceğiz.

Attığım tweetin arkasındayım.  FETÖ ile mücadele, dalga konusu yapılırsa başımıza daha çok iş gelir.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar