Azim Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

AzimdenizSayıştay, Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı raporunu açıkladı. Raporda birçok usulsüzlük ve yanlışlar belirtildi. Biz de gazeteci olarak bu raporun detayları ile ilgili sık sık haber yapıyoruz.

 

Ekrem Sarar ile ilgili birçok haber yaptım. Geçtiğimiz ay içerisinde Akın Yaroğlu isimli bir şahıs haber ile ilgili sosyal medyadan hakarette bulundu. Akın Yaroğlu isimli şahsın, bir siyasi partinin de ilçe yönetim kurulu üyesi olduğunu duydum. İlçe başkanı ile görüştüm. Görüşme sonrası hem paylaşım kalktı, hem de ilçe başkanı şahsın benimle görüşmek istediğini söyledi.

Gazetemize yanında başka bir arkadaşla geldi, kendisini tanıtan Akın birçok ortak arkadaşımızdan bahsettikten sonra konuya geldi. Zaman zaman haberlerini yaptığımız, Ekrem Sarar isimli şahısın kızını kardeşine aldıklarını 6. ayda düğünleri olduğunu bu nedenle dünürlerinin haberlerini yapmamamı ayrıca daha önce yaptığım haberleri kaldırmamı söyledi. En büyük ricası ise haberlerde kullandığım FETÖ iddianamelerine girmiş içerisinde Ekrem Sarar’ın da bulunduğu FETÖ oturmasına ait resim karesini kullanmamamı söyledi. Beni Ekrem Sarar ile karşılıklı oturtturup anlaştıracağını Ekrem Sarar’dan para alarak bana verebileceğini söyledi.  Ben teklifini kabul etmeyerek gönderdim.

Bu olaydan bir ay sonra, Sayıştay raporlarını gazetede yazmaya başladım. Sayıştay raporunun bir maddesinde,  Kayseri Büyükşehir Belediyesi mülklerini ihale yapmadan Ecri misil yolu ile uzun süreli kiraya verdiği yazılmış. Biz de bu bölümü sosyal medyada ve gazetemizde haber yapmıştık.

Akın Yaroğlu isimli şahıs, bu haberden rahatsız olmuş, yanına 3 arkadaşını daha alarak akşam oturduğum kafeye baskın yaptı. Yanıma gelerek, kafede olay çıkartmak istemediğini dışarıya çıkmamı istedi. Kendisine ‘tamam, sen çık ben geliyorum’ dedim. 155 polisi ihbar hattını aradım. Polis ekiplerini gören Yaroğlu, olay yerinden araçları ile kaçtı.

Küçük bir araştırma yaptım. Akın Yaroğlu’nun babasının emekli bir astsubay olan Şeref Yaroğlu olduğunu öğrendim.  Bu tehdidin sebebi ortaya çıkmış oldu.  Yaklaşık 15 yıl önce, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayserispor üzerinden Bozantı Caddesi’ndeki  İnönü Parkı’nda bulunan Şelale Kafe’yi Şeref Yaroğlu’na ihalesiz olarak vermiş.  Biz de konuyla ilgili haber yapınca kafe elden gidecek korkusu ile  Akın Yaroğlu bizi tehdit etmiş.

‘Emekli astsubay Şeref Yaroğlu kimdir?’ derseniz kısaca ondan da bahsedelim. Emekli olmasına rağmen Kayseri’nin üst düzey bürokrasisindeki insanlarına hala komutanlık yapıyor. Eski Vali Orhan Düzgün ve eski Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın ve bir çok ünlü isim hem oturma arkadaşı, hem de yürüyüş arkadaşıdır.  Uzun zamandır da Memduh Büyükkılıç ile çok yakın. Ali Dağı’ndaki Memduh Büyükkılıç’ın yürüyüşünü organize eden Şeref  Yaroğlu.

Akın Yaroğlu’nu 2016 yılında da  yine gazetede yazmışım. O günkü haberin konusu ise; OSB başkanı Ahmet Hasyüncü, sırada birçok iş adamı arsa beklerken, dörtte bir fiyatına FETÖ şirketlerine ve yakınlarına arsa dağıtmış Akın Yaroğlu da bu arsalardan nasiplenenler arasında olmuş.

Tehdit, kaba kuvvet doğru olmadığı gibi bize de sökmez. Eğer bir yanlışımız varsa Adliye orada. Gider, şikayetçi olursunuz.

Saygılarımla…

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar