-reklam-

Allah Korkusu, Liyakat, Vatan Sevgisi …

Azim Deniz

AzimdenizBeğendiğim birkaç bakandan birisi Süleyman Soylu’dur.  Milliyetçi ruhu, vatan sevdası, mücadeleci olması ve işini severek yapmasından dolayı, Bakanlıkta başarılı olacağından şüphem yoktu. Soylu, 1 Eylül 2016 tarihinde İçişleri Bakanı olunca sevindim.  Ülkemizin üzerinde bu kadar hain ve hainlerin oyunları olmasına rağmen, gayet başarılı bir süreçte yürüttü.

 

FETÖ, PKK, DAEŞ gibi örgütlerin korkulu rüyası haline gelen Süleyman Soylu’nun ayağını kaydırmak için, şer odakları birlikte hareket etmekten bile çekinmediler.

Şer odaklarının sözcülüğünü yapan basın yayın organları ve sosyal medyadaki trol hesaplar sürekli olarak Soylu’yu yıpratma operasyonu yürüttüler. Sürekli görevden alınacağı algısını gündemde tutmaya çalıştılar.

İnsanlar için, makamlar gelir ve gider.  Önemli olan görevde bulunulduğu sürede Allah rızası, vatan, millet için hayırlı işler yapabilmektir.  Süleyman Soylu, çok etliye sütlüye karışmadan makamında otursaydı, örgütleri çökertmek için mücadele etmeseydi, bu kadar hedefte de olmazdı.

17/25 Aralık, özellikle 15 Temmuz sonrası, Emniyet teşkilatı içerisinde yapılan FETÖ operasyonları, teşkilatı darmaduman etti. Temizlik zor da olsa devam ediyor. Bugüne kadar bana göre Emniyet’teki FETÖ yapılanmasının ancak yüzde otuzu temizlenebilmiştir.

FETÖ operasyonları sonrası, Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatındaki atamalarda siyaset etkisini gösterir oldu. Bu nedenle, ast üst ilişkisi birbirine girdi. İçişleri Bakanlığı terfi ve atamaları yaparken liyakat yerine Bakanın eline tutuşturulan listelere göre atamalar yapılır oldu. Teşkilatında alt devrelerin üst devrelere müdürlük, amirlik yapması teşkilatı da çalışmaz hale getirdi.

Önümüzdeki günlerde İçişleri Bakanlığı, kararname yayınlayacak. Bakan Süleyman Soylu atamalarına imza atacak. İnşallah Soylu, atamalarda liyakate önem verir.

Uzun süredir Kayseri’de görev yapan Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da muhtemelen bu kararnamede yer alacak.

Yüce devletimiz, Kayseri’ye ve ülkesine büyük hizmetleri olan Kulular’ın tecrübesi ve birikiminden üst düzeyde yararlanmaya devam edecektir.

Kayseri, Türkiye’nin en önemli şehridir. Doğu ile batı arasındaki geçiş güzergahının en stratejik şehridir. Emniyet Müdürlüğü süresince,  İbrahim Kulular ekip arkadaşları ile birlikte, çok büyük operasyonlara imza attı. Sayısını bile hatırlamakta zorluk çektiğim DAEŞ, PKK, FETÖ operasyonları…

Bu operasyonları birkaç küçük cümle ile geçiştirmek bence basitlik olur.  DAEŞ gibi terör örgütlerinin, sözde Sağlık Bakanı, Tarım Bakanı gibi şahıslar Kayseri’de yakalandı. Yine terör örgütünün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılacak saldırı Kayseri Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin dikkatli çalışması sayesinde bertaraf edildi. Şehirde faili meçhul cinayet kalmadı. Doğudan batıya uyuşturucu taşıyan büyük kaçakçıların çoğu Kayseri’de etkisiz hale getirildi. Türkiye’de FETÖ örgütüne15 Temmuz öncesi ve sonrasında ilk ve en önemli operasyonlar Kayseri’de yapıldı. İbrahim Kulular ve ekip arkadaşları, örgütlere adeta zar ağlattı.

Allah korusun, ben de bir terör örgütü mensubu olsam, uyuşturucu baronu olsam, Kayseri’de İbrahim Kulular gibi bir Emniyet Müdürü’nü istemezdim.

Bu nedenle son günlerde Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’a karşı, aşırı ve planlı bir saldırı var. İftira kampanyaları ile yıpratılmaya çalışılıyor.

İbrahim Kulular, devlet terbiyesi görmüş, tam bir bürokrat. Nerede görev verilirse, orada görevini, vatan sevgisi ile eksiksiz yapacaktır.  Önümüzdeki günlerde çıkacak kararnamede İbrahim Kulular’ın etkin bir görev ve şehirde olacağını ümit ediyorum.

Allah Korkusu, Liyakat, Vatan sevgisi …

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar