-reklam-

Kısa kısa iç dökümler…

Azim Deniz

AzimdenizKayseri’de son günlerde yaşanan olaylar ile ilgili kısa kısa iç dökümler yapmak istiyorum.

Eğer yazmazsam bunalıyor, içim daralıyor.

Öncelikle ülkemizin kanayan yaralarından birisi olan kadına şiddet konusuna kısaca değinmek istiyorum.

Kayseri'de bir kadın daha evden uzaklaştırılmış eşi tarafından vahşice öldürüldü. Mahkemelerin vermiş olduğu, Erkeğin evden uzaklaştırılma kararı, Türk toplumunun kültür ve ahlak yapısına uygun değildir. Bir an önce bu karar değiştirilmelidir.

İkinci bir konu yine adli bir olay. Gazeteciyiz, doğal olarak yazmakla hükümlüyüz, doğruluğunu teyit ettiğimiz haber değeri taşıyan her konuyu halkı bilgilendirmek için yazmak zorundayız.

Geçtiğimiz gün görevden alınan kamu görevlilerini kaleme almıştık.

Kamu görevlisinin görevinden alındığını haber olarak duyuran gazeteciye, ‘özel hayatın gizliliği’ diye soruşturma açan savcı, sizce mesleğini icra ediyor olabilir mi?

Yazınca yazdı oluyorsunuz. Diyecek çok söz var ama gazetecilik yapamaz olduk. Afedersiniz ama ota, bo..a ifade vermeye gidiyoruz.

Bu aralar gündem olan bir konu da var. Onu es geçmeyelim. Kayseri, yaşadığımız şehirdir. Sevmesek bir dakika durmayız. Kayseri’yi, Pensilvanya benzetmesinden kurtarmanın yolu, FETÖ’cüleri korumayarak, adalete teslim etmekten geçer. Siyasiler yakınını, para işadamını, kripto mensuplar, örgüt yöneticilerini korumaktan vazgeçmelidir.

Biraz da Kayserispor’dan konuşalım. Ne, hoca ile takım, nede takımla yönetim uyuşabildi. Ortada ruh yok, heyecan yok, para zaten yok. Kayserispor tüm toleranslarını tüketti. Sonunda Erol Bedir yönetim kurulu başkanlığından istifa etti, yerine Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcısı olan Hamdi Elcüman başkan seçildi.

Taraftarların ve Milletvekili Baki Ersoy’un tutumu merakla bekleniyordu. Baki Ersoy sosyal medyada tek bir cümlelik yorum yaptı. Hangi konuya ilişkin bu sözlerini ifade etmemiş ama herkes kime gönderme yaptığını biliyor. Ersoy, “Şehrimizin kültürünün kabul ettiği temel gerçeklerden birisi de;  “Hesaplaşmadan helalleşme olmaz” anlayışıdır. Şimdilik söyleyeceklerim bundan ibarettir” dedi.

Son olarak MHP ile bitirelim. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin sağlığı, üzerinden bir kargaşa planlanıyor. Bu durumu ABD mi planlıyor? Bir FETÖ’cünün paylaşımını, ABD büyükelçiliği beğeniyor, sonra özür diliyor. Bu olayın derinine inilmelidir. Hainler, düşmanlarla el ele, ihanet peşinde. Sayın Bahçeli’ye acil şifalar diliyorum.

Sevgiyle, esen kalın…

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar